czwartek, 02 czerwca 2022 10:24

Potrąciła hulajnogą i uciekła. Policja poszukuje świadków

 
Potrąciła hulajnogą i uciekła. Policja poszukuje świadków źródło: KPP Gniezno

Policjanci poszukują świadków zdarzenia, które miało miejsce w Parku Trzech Kultur, gdzie doszło do potrącenia dziecka przez użytkownika hulajnogi.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu, które miało miejsce w poniedziałek wielkanocny 18 kwietnia br. około godziny 11.30 w Parku Trzech Kultur. Na jednej z alejek miało dojść do najechania na małoletnią pieszą przez inne dziecko, które poruszało się hulajnogą elektryczną. Po wszystkim druga z osób uciekła z miejsca zdarzenia.

- W wyniku wypadku pokrzywdzona doznała urazu ręki. Poruszająca się hulajnogą, również małoletnia posiadała charakterystyczna fryzurę tj. jasne włosy z przodu oraz ciemne z tyłu - informują policjanci z KPP Gniezno. 

Świadkowie zdarzenia proszeni są o kontakt z prowadzącym sprawę asp. Arturem Wieczorkowskim z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. Zgłaszać się można osobiście na ul. Jana Pawła II 2, lub kontaktować telefonicznie w godzinach 7:00-15:00 pod numerem telefonu: 47 77 21 284. 
 

10 komentarzy

 • Link do komentarza Truestory sobota, 18 czerwca 2022 01:51 napisane przez Truestory

  Ktoś napisał że można ustawić sprawcę bo są podłączeni do konta. Nic bardziej mylnego. Rzeczywiście są podłączeni i mają ciągła lokalizację więc ustalenie kto to to chwila jednak tylko teoretycznie. Sam miałem wypadek z hulajnoga lime(typ pijany jadąc na wprost nagle skręcił mi pod rower, ,,na szczęście tylko" rower rozwalony, podarte ubrania i blizny na łokciu, kolanie i biodrze do końca życia), typ uciekł a policja nie mogła ustalić mimo nagrań kto to był. Czemu? Bo firmy mają siedziby za granicą i nie podlegają polskim przepisom i regulacjom. Po nakazie policji o udostępnienie danych firma to po prostu olewa(moja sytuacja) bo w większości np lime podlegają przepisom np. holenderskim , lime ma na przykład siedzibę jak się dowiedziałem w Amsterdamie i nikt nie może ich ruszyć.(nie miałoby to miejsca gdyby miały siedziby w Polsce ale co zrobić) Dlatego wspieranie hulajnóg to w sumie wspieranie uchylania się odpowiedzialności. Pozdrawiam i współczuję poszkodowanemu. Na pocieszenie może jak kiedyś zabija kogoś ważnego hulajnoga albo uszkodza oczy rządzących otworzą się na ten problem i w końcu ich zabronią.

 • Link do komentarza Marek ZYGMUNT środa, 08 czerwca 2022 12:24 napisane przez Marek ZYGMUNT

  Rada Miasta Gniezna powinna dla Gnieźnian wprowadzic uchwałą całkowity zakaz poruszania się hulajnogami elektrycznymi po ścisłym centrum miasta ! Te pojazdy sa zbyt cieżkie i w związku z tym bardzo niebezpieczne. Każde zderzenie z takim pojazdem skończy się zapewne nie tylko siniakami czy małym obtarciem. Zderzenie z cięzka elektryczna hulajnogą moze sie skończyć złamaniem kosci albo nawet , w przypadku upadku STARSZEJ osoby pieszej nawet WSTZĄŚNIEŃIEM MÓZGU. Tylko lekkie hulajnogi tradycyjne, na których, by jechać trzeba sie odepchnąć nogą , powinny być dopuszczone przepisami do ruchu po chodnikach w centrum. Czy tak trudno wprowadzić i egzekwować przez Straż Miejską taki zakaz?!

 • Link do komentarza randal poniedziałek, 06 czerwca 2022 14:40 napisane przez randal

  Każda hulajnoga posiada wbudowany GPS. A żeby jeździć hulajnogą trzeba zapłacić aplikacją do której dołączona jest karta bankowa. Ustalenie sprawcy jest możliwe.

 • Link do komentarza zArkuszewa niedziela, 05 czerwca 2022 13:40 napisane przez zArkuszewa

  czy porzuconą na moim chodniku hulajnogę moge wrzucić do kontenera? Przecież służby każą mi utrzymywac porządek na chodniku a takie ustrojstwo wygląda zwyczajnie jak porzucone.

 • Link do komentarza nemo sobota, 04 czerwca 2022 16:23 napisane przez nemo

  Proszę nie generalizować i pochopnie nie oceniać , najwięcej pieszych ranią i zabijają samochody , a nie hulajnogi i rowery . Pytanie brzmi , gdzie rowerzyści i użytkownicy hulajnóg mają w Gnieźnie jeździć , śladowymi drogami rowerowymi ? krzywymi chodnikami ? ryzykować życie na drogach , gdzie władcami są użytkownicy samochodów , notorycznie przekraczający prędkość i nie szanujący innych uczestników ruchu ? Potrzebna jest zmiana filozofii i podejścia do transportu miejskiego , zbiorowego i indywidualnego . Wyrzucić ruch samochodowy ze ścisłego centrum Gniezna , pobudować ścieżki rowerowe na drogach wylotowych z miasta , otworzyć przestrzeń dla pieszych , hulajnóg , rolek itd. Czy trzeba samochodem wjeżdżać do samego Rynku , Tumskiej , Dąbrówki . Mieszka itd. Postawić na zero emisyjny transport zbiorowy , a nie budować nowe parkingi i miejsca postojowe , których i tak zawsze jest za mało . Trzeba brać przykład z miast europejskich , gdzie wjazd samochodem do centrum po prostu się nie opłaca , zachęcać do jazdy rowerem , hulajnogą , rowerem miejskim , spowolnić ruch samochodowy , zamienić skrzyżowania na ronda , długo by o tym pisać , to jest wyzwanie dla włodarzy naszego miasta .

 • Link do komentarza Elrys89 czwartek, 02 czerwca 2022 22:54 napisane przez Elrys89

  Wczoraj, również o mały włos nie zostałem rozjechany hulajnogą na ul. Wyszyńskiego.
  Myślę, że hulajnogi elektryczne powinny poruszać się tylko po jezdni.
  Ryś

 • Link do komentarza Pani z pieskiem czwartek, 02 czerwca 2022 17:10 napisane przez Pani z pieskiem

  A ja jestem ciekawa, kto to wpadł na taki fantastyczny pomysł, żeby powstawały chodniki na których można jednocześnie spacerować jak i urządzać rajdy na rowerach i hulajnogach, jak np na Orzeszkowej.
  Mało tego, piesi tam są traktowani wręcz jak intruzi na drodze jaśnie rowerzysty.

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 02 czerwca 2022 15:21 napisane przez Mieszkaniec

  Na chodnikach, przejściach wog. nie hamujq tylko krzyczą, że jadą

 • Link do komentarza Endriu czwartek, 02 czerwca 2022 14:53 napisane przez Endriu

  Bardzo wcześnie szukają panowie policjanci?????????

 • Link do komentarza Gniewko07 czwartek, 02 czerwca 2022 10:46 napisane przez Gniewko07

  Gdzie jest straż miejska, chulajnug przybyło a straży nie ma, zatrudnić więcej i niech chodzą ulicami i pilnują.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane