sobota, 28 maja 2022 17:25

OSP Kiszkowo z nowym wozem

 
OSP Kiszkowo z nowym wozem zdjęcia: Fotografia Ratownicza Michał Tomaszewski

Druhowie z kiszkowskiej jednostki mają powody do świętowania - ich tabor wzbogacił nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Pojazd został przywitany przez inne lokalne OSP.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kiszkowie stanowi ważne zabezpieczenie północno-zachodniej części powiatu gnieźnieńskiego. Obszar ten jest częściowo zalesiony, a do tego położony w znaczniejszej odległości od Gniezna. Stąd też miejscowa jednostka zawodowa potrzebuje czasu na dojazd, a zazwyczaj wydatnym wsparciem w działaniach jest obecna pierwsza na miejscu OSP Kiszkowo. Teraz druhowie otrzymali nowy wóz.
Pojazd został zakupiony dzięki środkom zewnętrznym oraz wkładowi własnemu miejscowego samorządu. 

Nowy pojazd, który od piątku 27 maja wszedł do zasobów OSP Kiszkowo, to wóz ciężki ratowniczo-gaśniczy GCBA 5/45 MAN TGM. Posiada napęd na cztery koła oraz niezbędne wyposażenie do działania w akcji. 

Wóz został przywitany przez mieszkańców Kiszkowa oraz okolic, druhów oraz ochotników z innych sąsiednich jednostek, m.in. Rybna Wielkiego, Kłecka, Strzyżewa Smykowego, Mieleszyna, Latalic, Sławna i Dąbrówki Kościelnej. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane