piątek, 27 maja 2022 15:30

Piknikowali z nauką w siedzibie Akademii

 

Wyjątkowe wydarzenie przygotowała dla wszystkich Akademia Nauk Stosowanych. Przez pół dnia była okazja do uczestniczenia w warsztatach, wykładach oraz zabawie przygotowanej przede wszystkim dla uczniów szkół średnich.

Gnieźnieński Piknik Akademicki, bo pod takim hasłem odbywała się ta inicjatywa, przyciągnął sporą grupę młodzieży z całego miasta, ale także i przyjezdnych. Dla nich wszystkich uczelnia otworzyła swoje podwoje, prezentując ofertę edukacyjną w jak najbardziej przystępny sposób. 

W ramach wydarzenia odbyły się m.in. warsztaty z programowania, tworzenia animacji czy grafiki, a także spotkania z zaproszonymi gośćmi - w tym m.in. NAVAL-em czy Mammadou Diouf. Ponadto nie brakowało również możliwości zapoznania się z różnymi kierunkami nauczania, o których opowiadali bezpośrednio sami studenci oraz wykładowcy - można było bliżej poznać temat fizjoterapii, udzielania pierwszej pomocy, a nawet doświadczyć jazdy wózkiem inwalidzkim, co szybko okazywało się bardzo wymagającym zadaniem siłowym. ANS, kontynuując tradycję PWSZ, stawia na teorię, ale przede wszystkim doświadczenie, czego dowodem jest stały rozwój zaplecza dydaktycznego uczelni. 

Całość wydarzenia urozmaicały koncerty oraz - zgodnie z piknikowym nastrojem - poczęstunek przygotowany dla gości. 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane