piątek, 03 czerwca 2022 09:30

Punkt Konsultacyjno-Informacyjny programu Czyste Powietrze w Kłecku

  Artykuł sponsorowany
Punkt Konsultacyjno-Informacyjny programu Czyste Powietrze w Kłecku zdjęcie nadesłane

Program Czyste Powietrze powstał w duchu dbania o środowisko. Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych.

Program powstał przy współpracy Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Gmina Kłecko włączyła się do programu na podstawie porozumienia podpisanego z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. W związku z czym w Gminie Kłecko działa bezpłatny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny programu Czyste Powietrze, który czynny jest we wtorki w godz. od 7:00 do 12:00 oraz w czwartki w godz. od 10:00 do 15:00. Podczas dyżurów pracownicy Urzędu
są do dyspozycji mieszkańców, którzy są zainteresowani programem, chcą zaczerpnąć informacji, a także pomagają w wypełnieniu wniosku i przekazują go do WFOŚiGW w celu rozpatrzenia.

Punkt ten cieszy się dużym zainteresowaniem, każdego dnia pracownicy odbywają spotkania i prowadzą rozmowy telefoniczne związane z funkcjonowaniem programu Czyste Powietrze. W roku 2021 r. od dnia podpisania porozumienia, czyli od 28 maja, za pośrednictwem punktu zostało złożonych 12 wniosków o dofinansowanie w programie Czyste Powietrze, na których podstawie mieszkańcy Gminy Kłecko otrzymali wsparcie finansowe w celu wymiany nieefektywnego źródła ciepła na nowe, ekologiczne, co przyczynia się do poprawy jakości powietrza naszej Małej Ojczyzny.

Dla porównania w roku 2022 na dzień 20 maja przy pomocy punktu zostało złożonych już 16 wniosków. Oznacza to, że mieszkańcy coraz chętniej korzystają w usług Gminnego Punktu Konsultacyjno- Informacyjnego, mają większą świadomość jak ważne są wspólne działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Należy również wspomnieć, iż Gmina poza obsługą stacjonarnego punktu, podjęła również działania w kierunku uruchomienia mobilnego punktu ds. Czystego Powietrza na terenie Gminy Kłecko. Lokalne akcje wyjazdowe planowane są w okresie letnim, w celu dotarcia do jak największej liczby odbiorców z terenu Gminy. O szczegółach planowanych wydarzeń mieszkańcy zostaną poinformowani w późniejszym terminie.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy do korzystania z usług Gminnego Punktu Konsultacyjno- Informacyjnego, który znajduje się w siedzibie Urzędu Miejskiego Gminy Kłecko, przy ul. Dworcowej 14, 62-270 Kłecko, a także do kontaktu telefonicznego pod nr: 502-692-290 bądź e-mailowego pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane