wtorek, 24 maja 2022 11:33

9-latek na hulajnodze potrącił 2-latkę

 

W poniedziałkowy wieczór służby zostały powiadomione o potrąceniu dziecka, do jakiego miało dojść na Rynku. Młodsze z dzieci trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło 23 maja około godziny 18:30. Jak wynika z ustaleń policji, 9-letni chłopiec, jadąc na hulajnodze elektrycznej, potrącił 2-letnią dziewczynkę znajdującą się na części placu wyłączonego z ruchu. W wyniku tego młodsze z dzieci przewróciło się. Obydwoje dzieci przebywało pod nadzorem rodziców.

Na miejsce zdarzenia przybył zespół ratownictwa medycznego, który po przebadaniu na miejscu przewiózł je do szpitala. Obecna na miejscu policja prowadziła działania w celu ustalenia dokładnych okoliczności zdarzenia. Hulajnoga została zabezpieczona na potrzeby postępowania.

Niech ten przypadek będzie przestrogą dla rodziców. Ponadto od jakiegoś czasu mieszkańcy informują nas o przypadkach użytkowników, którzy jeżdżąc na hulajnogach lekceważą obowiązujące przepisy, m.in. poruszając się szybko chodnikami. Ponadto otrzymujemy sygnały o tego typu pojazdach, które należą do zewnętrznych firm, a które to często są porzucane w miejscach lub w sposób utrudniający przejście.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Marek środa, 25 maja 2022 07:19 napisane przez Marek

    Hulajnogi pozostawiane - porzucane na chodnikach mogą spowodować przewrócenie sie o nie osób starszych, brak mozliwości przejazdu chodnikiem matek z dziecęcymi wózkami, brak możliwości przejazdu inawalidów na wózkach ! Władze Miejskie - Rada Miasta jak najszybcie powinna uchwalic jakąś uchwałę porzadkową w tym temacie, by straż miejska mogła na podstawie tego prawa lokalnego REAGOWAĆ ! Nie warto czekać aż stanie sie jakaś tragedia !

  • Link do komentarza Gniewko07 wtorek, 24 maja 2022 12:23 napisane przez Gniewko07

    Miasto to nie jest plac zabaw.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane