wtorek, 24 maja 2022 08:06

Radny miejski opuszcza PiS

 

Radny miejski Paweł Kamiński zdecydował się na opuszczenie ugrupowania, z którego startował kilka lat temu w wyborach. Jak twierdzi, partia rządząca w ostatnim czasie nadwyrężyła jego zaufanie.

W tej sprawie radny wystosował poniższe oświadczenie.

Oświadczenie

Na jesieni 2021 roku minęły trzy lata, kiedy zostałem radnym Gniezna. Nie trzeba być bardzo spostrzegawczym, by zauważyć, że podziały jakie mają miejsce na krajowych salonach politycznych, często przenoszone są do samorządów, by podgrzewać emocje, a w rezultacie dalej dzielić lokalną społeczność. Kiedy władza samorządowa popełnia błędy niejednokrotnie tłumaczy się złą polityką krajową. Bywa i tak, że opozycja samorządowa, kiedy mówi o sukcesach w skali kraju, ma oczy zamknięte na złe decyzje podejmowane na górze. Robi się z tego błędne koło, a emocje polityczne przysłaniają normalne spojrzenie na nasze miasto. Dlatego też chcąc pozostać dalej samorządowcem postanowiłem pozbyć się swojej partyjnej przynależności i opuścić szeregi Prawa i Sprawiedliwości. Muszę również w szczerości przyznać, że przez ostatnie dwa lata partia rządząca, delikatnie ujmując, nadwyrężyła moje zaufanie. Nie będę rozpisywał się jakie powody o tym zaważyły, gdyż nie chciałbym, by były dyskutowane w przestrzeni publicznej i niepotrzebnie podgrzewały atmosferę. Dzisiaj lokalne działania samorządowe w Gnieźnie są kształtowane i prowadzone przez polityków partyjnych PO i SLD i dlatego mamy to, co mamy. Chcę stanąć z boku partyjnych uzależnień i sporów, by w pracy samorządowej kierować się tym, co może pomóc Gnieznu, niekoniecznie partii.

Paweł Kamiński

19 komentarzy

 • Link do komentarza marek sobota, 04 czerwca 2022 05:49 napisane przez marek

  @wyborca drugi : widać, że jesteś ograniczony umysłowo kiedy w "demokratycznym kraju" dostrzegasz tylko dwie partie PO i PiS. Jeśli ktoś jest przeciwny jednym to od razu zakładasz, że głosował na drugich. btw na lewicę też nie głosowałem - piszę, bo zaraz mnie pomówisz i o to.

 • Link do komentarza wyborca drugi piątek, 03 czerwca 2022 10:47 napisane przez wyborca drugi

  Ty, qter, ja głosowałem na Kamińskiego, chociaż ani nie jestem w PiSie, a ni mnie PiS nie interesuje. Więc nie wypowiadaj się w moim imieniu. I to Ty piszesz od rzeczy, więc z logiką jesteś na bakier. A co do Dolaty, to człowiek nie wart w ogóle wspominania.

 • Link do komentarza qter czwartek, 02 czerwca 2022 11:23 napisane przez qter

  ad.: Wyborca drugi, czytać ze zrozumieniem uczyli już w szkole podstawowej, więc radzę powtórkę. W moim poście nic nie ma na temat wyborców PiS ani o ugrupowaniu PiS. Nie wspominam słowem o pośle Dolacie, więc przestań manipulować. Rozstania, także polityczne, są dzisiaj na porządku dziennym, co jest zapewne bolesne, wbrew pozorom, dla obu stron, jednak rozwód polityczny wymaga podania przyczyn. To, że Pan Kamiński został radnym zawdzięcza wyłącznie wyborcom, którzy na niego głosowali, tym których "uwiódł" swoim programem oraz ugrupowania, z list którego startował, bo przecież nie był to Komitet Wyborczy Kamińskiego. Mam nadzieję, że tym razem Wyborco drugi zrozumiałeś.

 • Link do komentarza wyborca drugi sobota, 28 maja 2022 18:10 napisane przez wyborca drugi

  ad.qter - To nie członkowie PiS w większości głosowali na radnego Kamińskiego, bo im zabronił tego ich poseł Dolata! Więc chyba nie jest im niczego winien! ad. marek -smród to cuchnie z twojej partii PO, a jak nie pamiętasz, to ci przypomnę afery twoich idoli z ostatnią niejakim Grodzkim na czele, który boi się prawdy. http://pressmania.pl/polacy-zapomnieli-jak-bylo-w-czasach-rzadow-po-psl/

 • Link do komentarza antySasin sobota, 28 maja 2022 17:54 napisane przez antySasin

  PiS nie kradnie jak poprzdnicy???? idź się lecz człowieku. Składka wzrosła w taki sposób, że prowadzenie działalności w tym antyludzkim kraju jest na granicy opłacalności.

 • Link do komentarza Jurek sobota, 28 maja 2022 17:28 napisane przez Jurek

  Szeregi partii opuści a poglądy zostają !!!

 • Link do komentarza wilk sobota, 28 maja 2022 12:53 napisane przez wilk

  marek- smród to pozostaje po twoich jurgieltnikach z po,lewicy ,psl i innych !!!! A tutaj szkoda,z drugiej strony może lepiej startować bez obciążenia jakiejkolwiek partii ?? Najważniejsze żeby wreszcie z Gniezna przegonić przefarbowaną komunę,która toczy jak nowotwór nasze miasto od 30 lat !!!

 • Link do komentarza qter czwartek, 26 maja 2022 15:17 napisane przez qter

  Szanowny Panie Radny, wyborcy oczekują wyjaśnień pańskiej decyzji i powodów, które Panem kierowały, więc niech jednak Pan się "rozpisze" na ten temat. Zawsze uważałem, że przedkłada Pan interes miasta ponad partyjnymi przepychankami i interesem osobistym, jednak obecnie mam co do tego wątpliwości. Stając się osobą publiczną podpisał Pan swoisty kontrakt z ludźmi, którzy na Pana głosowali i z ugrupowaniem, które w chwili wyborów Pan reprezentował. To zobowiązuje. Nie zamyka się za sobą drzwi nie mówiąc do widzenia. Mam nadzieję, iż nie stał się Pan partyjnym skoczkiem, tak jak posłanka HK, bo w ten sposób traci się honor i wiarygodność, a o to akurat Pana nie podejrzewam; to do Pana mi nie pasuje.

 • Link do komentarza sympatyk PiS czwartek, 26 maja 2022 13:45 napisane przez sympatyk PiS

  ad marek - ta partia jest niezła, rządzi w Polsce dobrze, nie kradnie, jak poprzednicy. Tylko, że Gniezno nie ma szczęścia do posła z PiS!

 • Link do komentarza Aureliusz czwartek, 26 maja 2022 12:19 napisane przez Aureliusz

  Jaka to róznica dla nas mieszkańców Gniezna ?

 • Link do komentarza poprawnie czwartek, 26 maja 2022 07:39 napisane przez poprawnie

  polityka "panów" Morawieckiego i Glapińskiego topi ten kraj

 • Link do komentarza marek środa, 25 maja 2022 20:50 napisane przez marek

  Przejrzał na oczy, szkoda że tak późno. Smród który ta partia wydaliła, będą wdychać kolejne pokolenia.

 • Link do komentarza shadow środa, 25 maja 2022 13:37 napisane przez shadow

  brawo , troche to zajeło ale w końcu chociaż 1 zmądrzał :)

 • Link do komentarza emigrant środa, 25 maja 2022 11:51 napisane przez emigrant

  Panie Kamiński, dopóki szeryfem PiSu będzie obecny poseł, żaden mądry, zdolny i inteligentny kandydat z Gniezna nie ma siły przebicia do parlamentu ani na samorządowe funkcje. No i potem mamy wynik wyborów, ze płakać się tylko chce.

 • Link do komentarza harekjop wtorek, 24 maja 2022 10:50 napisane przez harekjop

  Brawo! Słuchając Pana wypowiedzi odnosiłem wrażenie, że nie pasuje Pan do PISu.

 • Link do komentarza wyborca wtorek, 24 maja 2022 10:16 napisane przez wyborca

  Szczerze mówiąc po tej hucpie, którą urządził Kamińskiemu poseł PiS Zbigniew Dolata w prezydenckiej kampanii wyborczej nie dziwię się, że Radny Kamiński i tak długo trwał w strukturach gnieźnieńskiego PiSu.

 • Link do komentarza rezigiusz wtorek, 24 maja 2022 09:54 napisane przez rezigiusz

  Czas wielki. Co zawarzyło nie trudno się domyśleć. PIS (Pfizer I Segregacja) wielu osoba ją popierających zaszła za skórę tym bardziej ze przystąpiła do NWO ia teraz pokazuje "środkowy palec" obywatelom Rzeczypospolitej Polskiej dając większe przywileje obywatelom będącym w konflikcie zbrojnym. Nie chodzi tu o socjal ale o ustawy które pod tych obywateli zostały przyjęte i podpisane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (tak mi się wydaje) bo działania pokazują iż chyba Pan Prezydent stracił kontakt z rzeczywistością że o "nowej" polityce historycznej nie wspomnę. Jak w tym roku wyglądał Dzień Flagi i obchody 3 maja to szkoda gadać.Odbębnione i tyle

 • Link do komentarza Endriu wtorek, 24 maja 2022 09:38 napisane przez Endriu

  Nareszcie zmądrzał Pisior!!!!

 • Link do komentarza .Eugeniusz wtorek, 24 maja 2022 08:55 napisane przez .Eugeniusz

  Zbliżają się wybory to warto startować na Prezydenta jako kandydat niezależny.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane