piątek, 13 maja 2022 17:43

Uroczyste czepkowanie studentów pielęgniarstwa ANS

 

Ponad 70 osób, przede wszystkim studentki, ale i studenci pielęgniarstwa, otrzymało dzisiaj czepki, symbolizujące wejście ich do tego środowiska.

W piątkowe przedpołudnie odbyła się uroczystość "czepkowania" przyszłych absolwentów Akademii Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego. Pod tą nazwą od niedawna funkcjonuje dotychczasowa Państwowa Szkoła Wyższa, a wcześniej Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa. Zmiany w tym nazewnictwie są istotne dla funkcjonowania placówki, tak samo jak kierunki, które są w niej wykładane. Jednym z nich jest pielęgniarstwo - zawód bardzo potrzebny na polskim rynku pracy.

Uroczystość odbyła się po raz pierwszy po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią. Stąd też uczestników było sporo i objęło nie tylko wychowanków gnieźnieńskiej uczelni, ale także uczestników zajęć w filii w Krotoszynie. Samo wydarzenie wpisuje się w obchodzony w ostatnich dniach Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Dnia Położnej.

Na początku spotkania wszystkich zgromadzonych powitała dr n. med. Sylwia Gradowska-Burczyk, a po tym rektor ANS prof. dr hab. n.med. Paweł Chęciński podsumował krótko założenia kierunku pielęgniarstwa oraz zmiany zachodzące w samej uczelni. Jednocześnie wszystkim "czepkowanym" gratulował tego zaszczytu i życzył powodzenia w dalszej nauce oraz życiu zawodowym.

Po licznych przemówieniach gości zaproszonych na to wydarzenie, nastąpił oczekiwany moment założenia symbolicznych czepków studentom II i III roku Akademii Nauk Stosowanych. Uroczysty akt poprzedzony został złożeniem przyrzeczenia. Po wszystkim odśpiewany został "Hymn pielęgniarek".

Więcej zdjęć z uroczystości znaleźć będzie można na stronie Akademii Nauk Stosowanych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane