sobota, 30 kwietnia 2022 17:20

Podpalono tapczan - ogień objął budynek

 

Niewiele brakowało, aby w ogniu stanął cały budynek. Wszystko z powodu pożaru odpadu, porzuconego w piątek na chodniku.

Do zdarzenia doszło 30 kwietnia, około godziny 16. Wówczas to strażacy zostali powiadomieni o pożarze, jaki został zauważony na ul. Kilińskiego w Gnieźnie. 

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar tapczanu, który stal oparty o płot przy budynku. Obiekt wykonany z płyt (wykonanych z tworzywa), również zajął się ogniem, który dotarł do dachu wykonanego z drewna. 

Działania straży ograniczyły się do stłumienia płomieni, a następnie częściowej rozbiórki fragmentu elewacji w celu dogaszenia ognia w konstrukcji dachu. Następnie budynek został sprawdzony miernikiem. Działania strażaków na miejscu trwały ponad godzinę. Na miejscu była również policja. 

Jak wynika z naszych ustaleń, tapczan został porzucony na chodniku w miniony piątek. Jak przekazała nam jedna z mieszkanek, zgłaszała ten odpad do odpowiednich służb zajmujących się utrzymaniem porządku w mieście, ale jej telefon miał zostać zignorowany.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 30 kwietnia 2022 19:47 napisane przez Mieszkaniec

    Wstyd, że takie obiekty jeszcze stoją. Zamiast wycinać drzewa pod działki dla deweloperów może warto takie miejsca wykorzystać.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane