czwartek, 21 kwietnia 2022 09:17

Będą podwyżki diet dla radnych miejskich

 

Z wyrównaniem od 1 kwietnia br. wprowadzone mają zostać podwyżki diet dla radnych miejskich. Ostatnie zostały wprowadzone zaraz na początku tej kadencji.

W styczniu 2019 roku radni miejscy po raz ostatni decydowali o podwyżkach diet, które otrzymują za swój udział w posiedzeniach Rady Miasta oraz przynależnych jej komisji. Same stawki są ustalane procentowo według podanej odgórnie kwoty bazowej.

Obecny zakres podwyżek zaprezentował przewodniczący Rady Miasta Michał Glejzer podczas posiedzenia jednej z komisji: - Chodzi o prozaiczne kwestie, przede wszystkim o to, by dostosować wysokość diet do zmieniających się na tę chwilę warunków finansowych w naszym państwie. Wszyscy doskonale wiecie, że mamy kilkunastoprocentową inflację - 11%, mówi się, że może to być jeszcze więcej - tłumaczył.

Jak wyglądają obecnie diety radnych?

 • Przewodniczący Rady Miasta Gniezna - 2004 zł
 • Wiceprzewodniczący RMG - 1735 zł
 • Przewodniczący komisji - 1735 zł
 • Wiceprzewodniczący komisji - 1521 zł
 • Radny będący członkiem co najmniej dwóch stałych komisji - 1377 zł

Obecny projekt uchwały, który ma zostać przyjęty na najbliższej sesji Rady Miasta, obejmuje dietę z wyrównaniem od 1 kwietnia 2022 roku. Podwyżka obejmie wszystkie ww. funkcje w radzie. W zestawieniu nie ma tej, dotyczącej radnego będącego członkiem tylko jednej komisji (wszyscy zasiadają w co najmniej dwóch).

Nowe stawki prezentują się następująco:

 • Przewodniczący Rady Miasta Gniezna - 2505 zł - wzrost o 501 zł
 • Wiceprzewodniczący RMG - 2147 zł - wzrost o około 412 zł
 • Przewodniczący komisji - 2147 zł - wzrost o około 412 zł
 • Wiceprzewodniczący komisji - 1914 zł - wzrost o około 393 zł
 • Radny będący członkiem co najmniej dwóch stałych komisji - 1735 zł - wzrost o około 358 zł

Projekt uchwały został przyjęty pozytywnie przy 5 głosach za, 2 przeciwnych i 1 wstrzymującym się. Ostateczna decyzja zapadnie podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Marzena niedziela, 24 kwietnia 2022 13:11 napisane przez Marzena

  Brawo

 • Link do komentarza Janek Kos sobota, 23 kwietnia 2022 21:17 napisane przez Janek Kos

  A może to Rada Miasta i Sejm RP realnie ocenia sytuację w RP i podnosząc swoje dochody pokazuje jaka jest prawda? A Ty myślisz, że Twoje dochody realnie się nie zmieniły? Jeżeli im zazdrościsz, to zostań radnym, posłem, senatorem następnej kadencji. Nie pisz tu durnych komentarzy, które i tak nie zmienią rzeczywistości. Oni już mają te podwyżki, a Ty nadal masz tylko frustracje. Demokracja. Jesteś demokratą?

 • Link do komentarza wilk sobota, 23 kwietnia 2022 12:40 napisane przez wilk

  Zacytuje pewna klasyczkę z tej samej opcji ALE JAJA ,ALE JAJA !!!! Dziurawe ulice i chodniki w wielu miejscach,niszczenie starych zabytkowych pomników historii,marnotrawienie pieniędzy na wydumane inwestycje NALEŻĄ się biednym towarzyszom pieniądze z naszego portfela,bo przecież nam zwykłym mieszkańcom też dali PODWYŻKI........ za śmieci,wodę,ciepło z PICU,strefę,podatki od nieruchomości........na koniec zacytuję słowa pewnego znanego podróżnika jakże celne.......WSZYSCY WON !!!! Z naszego miasta komuchy !!!

 • Link do komentarza bezradny piątek, 22 kwietnia 2022 16:06 napisane przez bezradny

  Sowite podwyżki dla swoich, którzy są przewodniczącymi:)

 • Link do komentarza Marek piątek, 22 kwietnia 2022 07:27 napisane przez Marek

  A jaką dietę planuje się dla zwykłego radnego, nie bedacego członkiem przynajmniej dwóch komisji? To znaczy dla takiego radnego czy radnej, która chce się zaangazować wyłacznie w pracy tylko jednej komisji ? Bo on/ona wie , że nie ma ludzi wszystko wiedzących !!!! Po co wobec tego robić sztuczny tłok na komisjach, kiedy nie ma sie nic do powiedzenia !!

 • Link do komentarza Obserwator czwartek, 21 kwietnia 2022 19:34 napisane przez Obserwator

  Wy to umiecie o siebie zadbać aby biedy nie klepać!!!!

 • Link do komentarza Endriu czwartek, 21 kwietnia 2022 15:38 napisane przez Endriu

  Darmozjady!!!

 • Link do komentarza Maks czwartek, 21 kwietnia 2022 13:22 napisane przez Maks

  Tylko szaremu obywatelowi piach w oczy...

 • Link do komentarza senior czwartek, 21 kwietnia 2022 10:04 napisane przez senior

  I słusznie. Nie jestem fanem obecnej większości samorządowej w Gnieźnie, no cóż, widać to, po braku pomysłów na nasze miasto. Ale mimo wszystko zgadzam się z wynikami wyborów i uważam, że społecznicy powinni być w jakiś sposób wynagradzani, nie tyle za przyklepywanie władzy, tylko choćby za to, ze wtedy, gdy my siedzimy sobie w cieple na kanapie lub latem na plaży, oni swój czas poświęcają na omawianie spraw, które w ich mniemaniu są ważne miasta. Jedynym kryterium ich oceny są kolejne wybory i należy mieć nadzieję, że gnieźnianie obudzą się wreszcie z letargu i postawią na nowe twarze, które z zapałem, posiadaną wiedzą, mądrością, odpowiedzialnością będą realizować prawdziwy rozwój Gniezna wzorem innych kwitnących miast w Polsce!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane