wtorek, 12 kwietnia 2022 14:21

Rejonowe zmagania młodzieży w pierwszej pomocy

 

Kilka zadań stało przed uczestnikami Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy, organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż.

We wtorkowe przedpołudnie w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęły się rejonowe zmagania przedstawicieli kilku szkół średnich w udzielaniu pierwszej pomocy. Po powitaniu wszystkich przez organizatorów oraz strażaków, każda z grup biorąca udział w działaniach najpierw musiała napisać test, a zaraz potem została poddana prawdziwemu sprawdzianowi wiedzy.

Uczestnicy mistrzostw, podzieleni według szkół na drużyny, mieli przed sobą 5 sytuacji związanych z zagrożeniem życia lub zdrowia. Każda z tych symulacji różniła się zakresem niezbędnych do podjęcia działań - były to więc wypadki, urazy cielesne, poważne obrażenia kończyn itp., w obliczu których powinni oni zaprezentować swoją wiedzę oraz umiejętności. Te zaś były oceniane przez strażaków, którzy nadzorowali podejmowane czynności i odpowiednio je oceniali.

Ostatecznie pierwsze miejsce i drugie miejsce w zmaganiach przypadło drużynom z II Liceum Ogólnokształcącego. III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych. Zwycięska drużyna awansowała do etapu okręgowego, który odbędzie się w Poznaniu. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane