piątek, 08 kwietnia 2022 15:16

Siekierą uderzył brata w głowę - ruszył proces

 

Osiem miesięcy po zdarzeniach, które rozegrały się na jednej z posesji w Jastrzębowie w gminie Trzemeszno, rozpoczął się proces przed Sądem Okręgowym o usiłowanie zabójstwa.

Zdarzenie miało miejsce 1 sierpnia 2021 roku w Jastrzębowie, gdzie doszło do rodzinnej awantury. Skończyła się ona dramatycznie - jeden z mężczyzn trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami głowy, zadanymi mu siekierą. Sprawcą był jego brat, który został w całej sprawie zatrzymany. Poszkodowanemu 58-letniemu mężczyźnie, dzięki szybkiej interwencji medyków, udało się uratować życie.

Dziś przed Sądem Okręgowym w Poznaniu ruszył proces przeciwko 67-letniemu Kazimierzowi O., który został oskarżony o usiłowanie zabójstwa młodszego brata i grożenie śmiercią jego rodzinie. 

Jak relacjonuje Radio Poznań, oskarżony nie przyznał się dzisiaj do popełnienia obu czynów. Stwierdził, że to jego brat pierwszy go zaatakował siekierą i spowodował zranienie, a także dodał iż nie chciał mu zrobić krzywdy tylko pokazać, że się go nie boi i potrafi obronić. 

Kazimierz O. cały czas przebywa w areszcie. Podczas dalszej odsłony postępowania sądowego przesłuchiwani mają być kolejni świadkowie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane