środa, 06 kwietnia 2022 10:18

Betoniarką rozjeżdżał drogi w rejonie Lubochni

 
Betoniarką rozjeżdżał drogi w rejonie Lubochni źródło: WITD

Kilka dni temu inspektorzy drogowi z Gniezna uczestniczyli w akcji przeciwdziałania rozjeżdżaniu lokalnych dróg przez zbyt ciężkie pojazdy. „Wpadł” kierowca betoniarki pełnej towaru.

W związku z nieprzestrzeganiem przez kierowców znaku zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 12 ton, inspektorzy z Wielkopolski patrolowali drogi wokół Lubochni w powiecie gnieźnieńskim w gminie Gniezno.

Patrol działał na drodze powiatowej numer 2214P i okolicznych drogach gminnych. Inspektorzy z Gniezna ujawnili nieprzestrzeganie znaku B-18 przez kierowcę betoniarki i ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł i dwoma punktami karnymi. Przypomnijmy, że załadowana betoniarka waży około 32 tony, a przeładowana może dochodzić nawet do 47 ton.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Batman czwartek, 07 kwietnia 2022 11:25 napisane przez Batman

  Taxi w reklamówce ma wam barany beton na budowę dowozić?
  oni dowozom towar co innego jak by jeździli bez celu, gruszka z betonem czy tir z piaskiem. widział ktoś kiedyś gruszkę do 12DMC?każdy kto wybudował tam dom to by musiał zapłacić 30 tyś za mandaty bo każda ciężarówka z cegłą piaskiem drewnem nie powinna tego dostarczyć...

 • Link do komentarza Gosc czwartek, 07 kwietnia 2022 10:05 napisane przez Gosc

  To jak ludzie mają się budować tam same ciężkie auta jeżdżą :( wybudujcie porządna drogę

 • Link do komentarza Kierowca środa, 06 kwietnia 2022 22:21 napisane przez Kierowca

  Fakt jest taki, że ta drogą od dawna jest w opłakanym stanie, nie tylko z powodu betoniarki. Droga jest wąska a pobocza w stosunku do jezdni bardzo zaniżone, aż strach zjechać żeby czegoś sobie nie urwać. Porażka!

 • Link do komentarza Obserwator środa, 06 kwietnia 2022 20:58 napisane przez Obserwator

  To jak ma dojechać beton na budowę domu??pola taxi z Gniezna w bagażniku ma dowieźć?! bo oni potrafią wszystko aby tylko zarobić nawet po trupach...

 • Link do komentarza Qwerty środa, 06 kwietnia 2022 17:48 napisane przez Qwerty

  Gdyby zawitali do Gurówka, Goczałkowa lub Żelazkowa, to od ręki, by zarobili na premie roczną. Jest kilka zakazów w ciągu tej drogi, ale konwoje ciężarówek ignorują je i jeżdżą non stop od poniedziałku do soboty. Ta betoniarka to pryszcz przy załadowanej do pełna wannie piasku który wystaje ponad burty. Władze nic z tym nie robią, bo firma płaci duże podatki do gminy, więc nie można im zakazać rozjeżdżania drogi.

 • Link do komentarza kierowca środa, 06 kwietnia 2022 12:51 napisane przez kierowca

  Prawidłowo. Brawo Inspekcja

 • Link do komentarza mirek środa, 06 kwietnia 2022 11:32 napisane przez mirek

  jedna strona skasowała druga strona rozpieprzyła asfalt i niczego nie załatwiono,czy jazda tym pojazdem jest wogóle możliwa do tej budowy i wielu innych tym podobnych ? ,500zł to rowerem prze pasy się dostanie coś nie tak hyba

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 06 kwietnia 2022 11:21 napisane przez mieszkaniec

  A ulicą Roosevelta jeżdżą TIRy, także w niedziele i niech nikt nie mówi, ze w niedzielę dostarczają towar do sklepów. Bo to nieprawda. Kierowcy sobie skracają drogę, bo obwodnicą jest nieco dalej.

 • Link do komentarza Waclaw środa, 06 kwietnia 2022 11:14 napisane przez Waclaw

  A kiedy kontrole na drodze Zelazkowo Cielimowo ? Tam kursują ciężarówki non stop. Mimo iz jest ograniczenie tonazowe...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane