wtorek, 05 kwietnia 2022 14:00

Stworzył dzikie wysypisko, ignorował dzielnicowego. Teraz odpowie przed sądem

 
Stworzył dzikie wysypisko, ignorował dzielnicowego. Teraz odpowie przed sądem źródło: KPP Gniezno

Wyjątkowym oporem wobec stróżów prawa wykazał się jeden z mieszkańców, który wysypał stertę gruzu i ziemi przy drodze.

Sytuacja ma miejsce w Lubochni w gminie Gniezno. Jak informują policjanci, jakiś czas temu na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w tej wsi zaznaczono dzikie wysypisko. Dzielnicowi udali się na miejsce, gdzie potwierdzili zgłoszenie.

Wkrótce też w całej sprawie udało się ustalić sprawce w postaci 40-letniego mężczyzny. Ten miał się zobowiązać, że w ciągu tygodnia usunie gruz i ziemię.  - Mężczyzna wybrał jednak inną strategię - nie tylko nie posprzątał ale również nie odbierał telefonów od dzielnicowego. Funkcjonariusze zdecydowali więc, że skierują wniosek o ukaranie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Gnieźnie - informuje KPP Gniezno.

40-latkowi za zaśmiecanie grozić będzie grzywna do 5 tysięcy złotych oraz obowiązek posprzątania wysypiska.

źródło: KPP Gniezno

4 komentarzy

 • Link do komentarza Marek niedziela, 10 kwietnia 2022 19:23 napisane przez Marek

  To wysypisko to,, pryszcz,, Przyjdźcie zobaczyć wysypisko na osiedlu USTRONIE. Tuż koło placu zabaw i siłowni stworzonej przez prezydenta Tomasza Budasz. Jak je znaleźć? Należy zatrzymać samochód na końcu ślepej ulicy Zabłockiego. Niedaleko PKO. A dalej w stronę kościoła Bogumiła ścieżką pośród drzew należy iść pieszo. Po 20 krokach zobaczycie jak czyste jest w tym miejscu nasze kochane Gniezno!!!

 • Link do komentarza Eko wtorek, 05 kwietnia 2022 21:19 napisane przez Eko

  Śmieszna kara

 • Link do komentarza mieszkanka wtorek, 05 kwietnia 2022 18:38 napisane przez mieszkanka

  Dzielnicowy to mógłby jeszcze się wziąć za pędzące wywrotki...i pogonić urządy za nieprawidłowe oznakowanie dróg i osiedli.

 • Link do komentarza Ubogi Samarytanin wtorek, 05 kwietnia 2022 18:08 napisane przez Ubogi Samarytanin

  Bardzo dobrze zrobił. Wszyscy tak musimy robić.
  Po kontener na odpady budowlane musiałem dzwonić do Poznania bo Gniezno nie ma.
  Wymagania eko świry mają ale od siebie nic nie dają to co się ludzią dziwić.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane