piątek, 25 marca 2022 16:13

Wmurowano kamień węgielny pod salę sportową dla SOSW w Kłecku

 
Wmurowano kamień węgielny pod salę sportową dla SOSW w Kłecku źródło: Powiat Gniezno

Radość, wzruszenie i chwile refleksji towarzyszyły dzisiejszej uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku.

To symboliczna inauguracja inwestycji oczekiwanej przez społeczność Kłecka i okolic od przeszło 30 lat. Spełnia się zatem marzenie kilku pokoleń, ale przede wszystkim marzenie dzieci o zajęciach na hali gimnastycznej, która daje również szansę na podniesienie jakości kształcenia w tej placówce.

Budowa sali gimnastycznej przy SOSW w Kłecku to jedno z poważniejszych zadań inwestycyjnych jakie w ostatnim czasie realizuje Powiat Gnieźnieński. Wartość robót budowlanych, wraz z nadzorem wyniesie blisko 7 mln zł. Jak podkreślił starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński - tak poważna inwestycja nie mogłaby zostać zrealizowana bez udziału środków zewnętrznych, w tym przypadku Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - prawie 4 mln złotych.

Kulminacyjnym punktem uroczystości zorganizowanej 25 marca, było podpisanie aktu erekcyjnego. Podpisy pod pamiątkowym dokumentem złożyli: Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku Lidia Sojkin-Rembikowska oraz Jarosław Sieszchuła, generalny wykonawca, przedstawiciel firmy Grinbud. Następnie, podopieczni ośrodka odczytali list, który wraz aktem erekcyjnym i przeróżnymi rekwizytami trafił do tzw. kapsuły czasu, finalnie umieszczonej w murach nowo budowanej hali sportowej. Inwestycja w Kłecku to przede wszystkim odpowiedź na zgłaszane od lat zapotrzebowanie tamtejszego środowiska. O ile podczas ładnej pogody dzieci mogły korzystać z zewnętrznego boiska, o tyle w zimie czy podczas niesprzyjającej aury, areną aktywności fizycznej były niewielkie sale lekcyjne.

W związku z rozpoczętą inwestycją ośrodek zyska obiekt o łącznej powierzchni 650 m2. Na parterze zaprojektowano wejścia do budynku od strony południowo-zachodniej, jedno zlokalizowane przy istniejącym budynku, drugie przy projektowanej sali sportowej. Sala sportowa to powierzchnia 240 m2 i wysokość 6,35 m. Przy salce powstanie dwukondygnacyjny hol wejściowy stanowiący klatkę schodową z funkcją reprezentacyjną – zjeżdżalnią spiralną. Budynek na poziomie każdego piętra będzie połączony z istniejącym obiektem szkolnym, umożliwiając przejazd osób niepełnosprawnych. Inwestycja, która rozpoczęła się jesienią zeszłego roku zakończy się na przełomie listopada i grudnia 2022 roku.

źródło: Powiat Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Wyborca piątek, 25 marca 2022 20:15 napisane przez Wyborca

    Jeszcze nic nie zaczęte a huczna impreza. Czy tylko po to żeby ktoś się pokazał w pierwszym rzędzie. Groteskowa humoreska groteskowych władz.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane