wtorek, 22 marca 2022 10:28

Sprzedawała nielegalny tytoń. W jej domu znaleziono narkotyki

 
Sprzedawała nielegalny tytoń. W jej domu znaleziono narkotyki źródło: KPP Gniezno

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali 27-letnią mieszkankę Trzemeszna, która w punkcie handlowym i mieszkaniu w Witkowie przechowywała nielegalne wyroby tytoniowe i narkotyki.

Na trop nielegalnego procederu wpadli gnieźnieńscy policjanci operacyjni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w komendzie powiatowej. Podjęte działania doprowadziły ich do mieszkanki Trzemeszna. Po wejściu do punktu handlowego znajdującego się w Witkowie, a następnie mieszkania zajmowanego przez 27-latkę w tym mieście, mundurowi zabezpieczyli prawie 5600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 9,5 kg krajanki tytoniowej a także prawie 15 gramów amfetaminy.

Miejsca ujawnienia zakazanych towarów zostały poddane szczegółowym oględzinom, a zatrzymana 27-latka jeszcze tego samego dnia trafiła do policyjnego aresztu. Kobieta usłyszała zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Wysokość uszczuplenia należnego podatku akcyzowego wstępnie oszacowano na 12 tys. złotych. Podejrzana musi liczyć się z odpowiedzialnością karną, karno-skarbową oraz wysokimi karami finansowymi na poczet których zabezpieczono prawie 6 tys. złotych.

Natomiast za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie jej znajomy, u którego podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli między innymi prawie 60 gramów substancji krystalicznych, 14 gramów amfetaminy i inne zakazane prawem środki. Mężczyzna przyznał się do przedstawionego mu zarzutu posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane