czwartek, 17 marca 2022 07:14

Rusza budowa drogi. Spodziewane utrudnienia na ul. Wrzesińskiej i Witkowskiej

 

Wykonawca prac związanych z budową drogi łączącej ul. Witkowską z ul. Wrzesińską poinformował o planowanym rozpoczęciu inwestycji i przewidywanymi utrudnieniami w ruchu.

Jak poinformował kierownik robót z ramienia firmy Colas, która będzie realizować budowę drogi prowadzącej przez Las Miejski, od 23 marca br. należy się liczyć z utrudnieniami w ruchu, które będą występować na całym pasie prowadzonych robót.

Szczególnie dotyczy to drogi krajowej nr 15 (ul. Wrzesińska) i drogi wojewódzkiej nr 260 (ul. Witkowska). W związku z powyższym, na konkretnym etapie prac, przewiduje się wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu - nie podano szczegółowego harmonogramu utrudnień:

  • na ul. Wrzesińskiej funkcjonować ma ruch wahadłowy kierowany ręcznie a w porze nocnej tymczasowa sygnalizacja świetlna. 
  • na ul. Witkowskiej funkcjonować ma ruch wahadłowy kierowany ręcznie

W związku z realizacją inwestycji, utrudnienia będą występować także w rejonie budowanego skrzyżowania z nową drogą na ul. Sosnowej i ul. Grunwaldzkiej.

Jednocześnie kierowcy poruszający się DK15 i DW260 powinni zwrócić uwagę na zmiany w oznakowaniu poziomym i pionowym oraz stosować się do poleceń osób kierujących ruchem. Prace związane z budową drogi, a co za tym idzie także utrudnienia w ruchu, mają potrwać do listopada 2022 roku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane