wtorek, 15 marca 2022 19:50

8 lat więzienia za zabójstwo brata

 

Dziś w poznańskim Sądzie Okręgowym zapadł wyrok na Mateusza G., który w czerwcu ub. roku w Kłecku zabił nożem swojego brata bliźniaka.

Wyjątkowo krótki był proces, toczący się przed wymiarem sprawiedliwości. Kilka tygodni temu odbyła się pierwsza rozprawa, podczas której przesłuchiwano zarówno 27-letniego oskarżonego, jak i matkę sprawcy oraz zabitego. Teraz, podczas drugiej odsłony postępowania, zapadł już wyrok.

Przypomnijmy iż 19 czerwca 2021 roku w jednym z mieszkań przy Placu Powstańców Wielkopolskich w Kłecku, doszło do awantury pomiędzy Mateuszem G., a jego bratem bliźniakiem Patrykiem G. W jej trakcie pierwszy z mężczyzn kilkukrotnie ugodził drugiego m.in. w brzuch. Pomimo próby uratowania jego życia, ofiara zmarła. Podczas rozprawy usłyszeć można było iż bracia byli uzależnieni od alkoholu i narkotyków. Mateusz G. przyznał się do zabicia brata i przeprosił za to, co się stało. Jego matka wybaczyła mu to, co zrobił.

15 marca w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbyło się drugie posiedzenie w tej sprawie, podczas której zapadł już wyrok na Mateusza G. Jak informuje Radio Poznań, prokurator zażądał dla niego 15 lat więzienia, podczas gdy obrońca wniósł o złagodzenie kary. Ostatecznie sąd skazał go na najniższą możliwą karę, jaką można orzec za zbrodnię zabójstwa - 8 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Janek środa, 16 marca 2022 20:39 napisane przez Janek

    Wogole po co wyrok niech chodzi po wolności zabija kolejnych ,kpina 8 lat co to za wyrok?

  • Link do komentarza Sze środa, 16 marca 2022 20:00 napisane przez Sze

    8 lat?

  • Link do komentarza Sli wtorek, 15 marca 2022 20:26 napisane przez Sli

    Wy tak na serio? 8 lat za zabójstwo dla ćpuna i alkoholika? Powinno być dożywocie z obowiązkiem nieodpłatnej pracy...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane