piątek, 11 marca 2022 08:00

Znak „Stop” powrócił na przejazd kolejowy

 
Znak „Stop” powrócił na przejazd kolejowy zdjęcie nadesłane

Po kilku tygodniach od momentu, kiedy komisja nakazała usunięcie znaku B-20 z przejazdu kolejowego na ul. Powstańców Wielkopolskich w Gnieźnie, oznakowanie zostało przywrócone.

O sprawie pisaliśmy ponad dwa tygodnie temu. Zmotoryzowani poinformowali nas o nietypowej sytuacji na wspomnianym przejeździe, skąd zniknęły znaki "Stop", stojące w tym miejscu od lat. Jak wówczas poinformował nas Powiatowy Zarząd Dróg, spowodowane to było decyzją... Komisji ds. badania wypadków kolejowych. Było to o tyle nietypowe działanie, że w ciągu ostatnich dwóch lat na tym przejeździe doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem samochodu i pociągu.

Jak zapowiadaliśmy w poprzednim materiale, PZD wysłał pismo do PKP PLK w sprawie przywrócenia oznakowania na przejeździe ze względów bezpieczeństwa - w tym szczególnie ograniczonej widoczności dla pociągów zmierzających od strony Kłecka. 

- W dniu 9 marca odbyła się w przedmiotowym miejscu wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Powiatowego Zarządu Dróg, PKP Polskie Linie Kolejowe i Komendy Powiatowej Policji. Uczestnicy spotkania biorąc pod uwagę bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego uznali jednomyślnie za zasadne ponowne przywrócenie znaku STOP na przejeździe kolejowo – drogowym. Powiatowy Zarząd Dróg natychmiast zamontował oznakowanie pionowe w powyższej lokalizacji - poinformował nas Powiatowy Zarząd Dróg.

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza szofer wtorek, 15 marca 2022 11:36 napisane przez szofer

  @ Kupszcza - dla ciebie w TIRze widoczność jest dobra, ale dla małolitrażowych pojazdów niestety nie. Więc weź na uspokojenie.

 • Link do komentarza szofer niedziela, 13 marca 2022 10:37 napisane przez szofer

  Ten znak nie tylko, że jest potrzebny bo jadąc z Gniezna jest ograniczona widoczność z prawej strony, ale jest on pewnym znakiem, który zmusza brawurowych kierowców do zwolnienia na tej prostej drodze.

 • Link do komentarza sergiusz niedziela, 13 marca 2022 10:02 napisane przez sergiusz

  kupszcza - gdzie Ty masz tam dobrą widoczność? Pociągów od strony Kłecka praktycznie nie widać jak się zbliżają. Dziwić się należy, że szanowna komisja nie zauważyła iż trójkąt widoczności jest nieodpowiedni dla kąta najazdu na tory - chodzi o płot postawiony jakiś czas temu przy przejeździe.

 • Link do komentarza Mee sobota, 12 marca 2022 07:40 napisane przez Mee

  Wrócił znak, a wraz z nim BMW

 • Link do komentarza Endriu sobota, 12 marca 2022 07:32 napisane przez Endriu

  Komisja od brania pieniędzy!!!

 • Link do komentarza kupszcza piątek, 11 marca 2022 18:26 napisane przez kupszcza

  Raz jeszcze się zapytam, po co tam znak stop... Przecież widoczność jest w tym miejscu świetna, a jak ktoś nie wie jak się zachować na przejeździe powinien zdać prawo jazdy. Dalej może jest ten znak po to, aby jak zawsze drogówka chowała się w sąsiednim podówkru, aby czesać ... Mam nadzieję, że komentarz się pojawi, a jak nie to na FB

 • Link do komentarza micio piątek, 11 marca 2022 14:17 napisane przez micio

  Kogoś pogieło z tym STOPem. tam jest dobra widoczność. A pociąg jak często jeździ??? Już się cieszyłem że go nie było a tu wrócił

 • Link do komentarza Marek Bartkowicz piątek, 11 marca 2022 11:35 napisane przez Marek Bartkowicz

  To dobra decyzja.
  Nawet w tym miejscu powinna być sygnalizacja świetlna

 • Link do komentarza szofer piątek, 11 marca 2022 10:14 napisane przez szofer

  Wstyd, ze zwykli uczestnicy drogi muszą udzielać instrukcji wytrawnym członkom komisji. A swoją drogą, może by redakcja napisała, kim są ci członkowie i jakie maja specjalistyczne przygotowanie do pełnienia tak odpowiedzialnych zadań???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane