czwartek, 03 marca 2022 17:39

Zabójstwo przed dyskoteką. Oskarżony prawomocnie uniewinniony

 

To było działanie w obronie własnej - stwierdził dziś Sąd Apelacyjny w Poznaniu. Rok po tym, jak zapadł nieprawomocny wyrok, obecny potwierdza iż Tomasz Ł. jest niewinny.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2018 roku. To wówczas przed dyskoteką w Mieleszynie miało miejsce ugodzenie nożem 28-letniego mieszkańca powiatu wrzesińskiego. Mężczyzna zmarł, a w sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn - jednego za spowodowanie uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym, a drugiego za pomoc w ukryciu narzędzia zbrodni. 

Tomasz Ł., mieszkaniec Konina, został oskarżony o zabójstwo. Był wcześniej karany i znany jako osoba współpracująca z organami ścigania. To właśnie jego działania, które szkodziły niektórym przestępcom, miały stać się powodem ataku na jego osobę. 

W lutym 2021 roku wobec niego zapadł wyrok uniewinniający. Stwierdzono bowiem, że mężczyzna został zaatakowany, był goniony i bity przez grupę ludzi, a podczas tej szamotaniny użył noża w obronie własnej. Rok temu decyzja sądu była nieprawomocna, a oskarżyciele zapowiedzieli apelację.

Dziś przed Sądem Apelacyjnym w Poznaniu odbyła się rozprawa odwoławcza - wniosek o to złożył zarówno prokurator, jak i pełnomocnik rodziny ofiary. Jak informuje Radio Poznań, sąd ponownie uniewinnił Tomasza Ł.:

- Przykro sądowi bardzo, że tak się stało, jak się stało wówczas na tejże zabawie. Stało się nieszczęście, jednak nie zawsze w sytuacji, kiedy dzieje się nieszczęście, osoba, która z pozoru wydaje się winna, taką osobą winną jest. Oskarżony w tych konkretnych okolicznościach sprawy, miał prawo do podjęcia obrony i z tego uprawnienia skorzystał - mówił sędzia Marek Kordowiecki (cytat za Radio Poznań). Wyrok jest prawomocny. 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Kibic piątek, 04 marca 2022 14:29 napisane przez Kibic

    I co? Teraz też będzie chodził z nożem do samoobrony? Ja pierdziele, gdzie my żyjemy???!!!

  • Link do komentarza Diabeł czwartek, 03 marca 2022 19:24 napisane przez Diabeł

    Nosił nóż po to żeby zabić proste jak drut a Polskie sądy to żenada.

  • Link do komentarza Ert czwartek, 03 marca 2022 18:54 napisane przez Ert

    Tak i dla samoobrony brał nóż na dyskotekę.aż strach się bać jak każdy tak będzie robił

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane