środa, 02 marca 2022 07:15

Nocny pożar na balkonie

 
Nocny pożar na balkonie źródło: PSP Gniezno

W nocy z poniedziałku na wtorek strażacy zostali poinformowani o pożarze, jaki wystąpił na balkonie ostatniego piętra budynku wielorodzinnego w Gnieźnie.

Do zdarzenia doszło 1 marca, około godziny 2 w nocy. Wówczas to do Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja o pożarze na balkonie domu wielorodzinnego, położonego przy ul. Wrzesińskiej.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano trzy zastępy JRG Gniezno. Po przybyciu pod wskazany adres zastano pożar na balkonie budynku mieszkalnego na trzecim piętrze budynku. Ogniem objęty był kącik wypoczynkowy wykonany z europalet, znajdujący się na balkonie. Do czasu przybycia strażaków zdążył on strawić około 10 metrów kwadratowych elewacji zewnętrznej budynku oraz nadpalone zostały rynny. Przed przybyciem strażaków właściciel oraz sąsiedzi prowadzili gaszenie ognia przy użyciu misek z wodą.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody w natarciu na palącą się elewację zewnętrzną. Strażacy sprawdzili również dach budynku – konieczne było usunięcie nadpalonych rynien. Następnie wykorzystując drabinę zerwano część ocieplenia zewnętrznego i dogaszono zarzewia ognia.

Na miejsce wezwano również zespół ratownictwa medycznego z uwagi na złe samopoczucie jednego z sąsiadów, który wcześniej przed przybyciem strażaków pomagał właścicielowi w gaszeniu pożaru. Strażacy podali tej osobie tlen medyczny a po przekazaniu poszkodowanego do karetki został on przetransportowany na obserwację do szpitala. Na miejscu obecna była również policja.

 

źródło: PSP Gniezno

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane