wtorek, 01 marca 2022 13:50

Wyłudzał kody BLIK i wypłacał pieniądze - wpadł w ręce policjantów

 
Wyłudzał kody BLIK i wypłacał pieniądze - wpadł w ręce policjantów źródło: KPP Gniezno

Decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie 21-letni zatrzymany, podejrzany o udział w oszustwach, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Mężczyzna, który jest mieszkańcem Szczecina, został zatrzymany przez policjantów kryminalnych z Gniezna. Podejrzany jest o udział w procederze polegającym na wyłudzeniu kodów blik.

- Z dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że na terenie Pierwszej Stolicy Polski 21-latek wypłacał z bankomatu pieniądze między innymi na szkodę mieszkanki Katowic. W miejscu jego przebywania policjanci ujawnili i zabezpieczyli prawie 25 000 złotych oraz dwa telefony - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Postępowanie prowadzą funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami gospodarczymi. Obecnie są ustalani pokrzywdzeni. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policja przypomina, że metoda „na blik” polega na włamywaniu się na konta społecznościowe. Poprzez komunikator internetowy sprawca pisze do znajomych właściciela konta, że potrzebuje szybkiej pomocy finansowej albo musi pilnie zapłacić za zamówione paczki, a następnie prosi o podanie kodu do płatności mobilnych (blik). Oszust przekonuje swoją ofiarę do przekazania mu pieniędzy. Ofiara musi podać specjalny kod, a następnie potwierdzić transakcję w swojej aplikacji bankowości mobilnej. W ten sposób pokrzywdzeni myśląc, że pomagają znajomym, przekazują sprawcom kody Blik i tracą pieniądze z konta.

1 komentarz

  • Link do komentarza kat środa, 02 marca 2022 13:48 napisane przez kat

    Palce poobcinać to juz nie bedzie mogł kraść blikiem

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane