środa, 23 lutego 2022 20:08

Pieszy wszedł prosto pod koła autobusu MPK

 

Do niebezpiecznej sytuacji doszło we wtorkowe południe na ul. Łaskiego w Gnieźnie, gdzie autobus MPK musiał gwałtownie hamować przed pieszym.

Do zdarzenia doszło 23 lutego, po godzinie 12. Autobus MPK, wykonujący kurs w kierunku centrum miasta, podczas wjeżdżania w ul. Łaskiego od strony skrzyżowania z ul. Poznańską, musiał nagle zahamować - powodem był pieszy, który w miejscu do tego nieprzeznaczonym, wyszedł zza innego pojazdu, stojącego na przeciwległym pasie.

Refleksowi kierowcy autobusu zawdzięczać należy, że nie doszło do potrącenia. Pieszy, młody mężczyzna, wszedł przed pojazd mając założony kaptur i będąc wpatrzony w telefon. Po całym zdarzeniu sprawca zajścia uciekł, ale na skutek hamowania jedna z pasażerek uderzyła się głową o poręcz. Jak udało się nam dowiedzieć, nie były to na szczęście poważne obrażenia. Autobus z powodu całego zdarzenia zanotował opóźnienie na trasie. 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Susboy sobota, 26 lutego 2022 18:28 napisane przez Susboy

    Debilstwo

  • Link do komentarza Anba środa, 23 lutego 2022 21:44 napisane przez Anba

    Zombi ze sjafonem w ręce. Standard.

  • Link do komentarza Zorro środa, 23 lutego 2022 21:40 napisane przez Zorro

    Myślę, że gdyby piesi ponosili taką samą odpowiedzialność finansową za wykroczenia tak jak kierowcy to takich sytuacji byłoby zdecydowanie mniej

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane