sobota, 19 lutego 2022 09:10

Strażacy cały czas interweniują w związku z wichurą

 

W związku z kolejnym porywistym wiatrem, który przechodzi nad naszym regionem w tym tygodniu, strażacy znowu mają ręce pełne roboty.

Od pierwszych godzin sobotnich służby otrzymują wezwania do kolejnych zdarzeń, do jakich dochodzi na terenie powiatu gnieźnieńskiego w związku z przechodzącą wichurą. Do tej pory odnotowano już kilkadziesiąt zdarzeń, związanych przede wszystkim z zerwanymi lub uszkodzonymi dachami, wiatrołomami, przewróconymi na drogach drzewami oraz zerwanymi liniami energetycznymi.

Interwencje miały miejsce w zasadzie już na terenie większości powiatu, a także Gniezna - m.in. przy ul. Równej, Kolejowej, Zabłockiego i innych częściach miasta. Przy ul. Franciszkańskiej wiatr zerwał także dachówki na kościele, które spadły na ulicę - strażacy zdjęli te, które zatrzymały się w rynnach i mogły spaść w każdej chwili. 

Na terenie powiatu notowane są także przerwy w dostawie prądu, które pracownicy pogotowia energetycznego próbują usuwać na bieżąco. Również pociągi notują opóźnienia wynoszące od kilku, do kilkudziesięciu minut.

Zdjęcia także: OSP Kiszkowo, OSP Kruchowo, OSP Dąbrówka Kościelna

2 komentarzy

  • Link do komentarza anna sobota, 19 lutego 2022 18:17 napisane przez anna

    Szkoda tylko, że slużby drogowe zamknęły ulicę Franciszkańską a nie raczyły poinformować i zorganizować jakikolwiek dojazd na posesje na tej ulicy...jak dostać się do domu? Pod prąd koło sądu? wystarczy zakryć dotychczasowy znak a postawić stosowny...

  • Link do komentarza Przykre to sobota, 19 lutego 2022 13:27 napisane przez Przykre to

    Niestety dach naszej gnieźnieńskiej parowozowni znowu ucierpiał. Samo małe stowarzyszenie dbające o zabytek z 1875r. samo sobie z tym nie poradzi. W związku z czym możemy im pomóc przekazując 1 % podatku w rozliczeniu rocznym. Tylko tak uratujemy ten zabytek.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane