czwartek, 17 lutego 2022 10:01

Wichura w regionie - strażacy wciąż interweniują

 
Wichura w regionie - strażacy wciąż interweniują źródło: OSP Łopienno

Od nocnych godzin przez kraj przetacza się kolejna w tym roku wichura, która daje się we znaki w różnych częściach regionu. 

Dużo strat spowodowanych jest w innych częściach województwa, ale również w powiecie gnieźnieńskim strażacy interweniowali i nadal wyjeżdżają do wezwań związanych z uszkodzeniami spowodowanymi przez silny wiatr. 

Jak dowiedzieliśmy się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, do godziny 9 w powiecie gnieźnieńskim odnotowano w sumie 16 zdarzeń związanych ze skutkami usuwania wichury, z czego 9 to były powalone drzewa, a 6 przypadków dotyczyło uszkodzonych dachów. Był też wyjazd z dostarczeniem agregatu do przepompowni.

Od jednego z mieszkańców dotarły też informacje o dużych stratach w Łopiennie i okolicy, ale ostatecznie do tej pory w tym rejonie odnotowane zostały 4 zdarzenia - 3 uszkodzone dachy (jeden na domu jednorodzinnym, a także wiatrołom na drodze i złamany słup oraz porwane sieci elektryczne. Na miejscu działały OSP Łopienno oraz OSP Mieleszyn, a także pogotowie energetyczne. Kolejne zdarzenia dotyczą uszkodzeń pokryć dachowych na terenie Gniezna (os. Pustachowa, Las Jelonek), Małachowa-Wierzbiczany i Trzemeszna.

Na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnotowano także miejscowe przerwy w dostawie prądu m.in. na terenie gminy Kiszkowo, Mieleszyn, Kłecko i Łubowo. Pracownicy starają się na bieżąco usuwać awarie.

Według prognoz kolejnych ostrzeżeń IMGW, silny wiatr w naszym kraju ma się utrzymywać do soboty. 

źródło: OSP Łopienno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane