wtorek, 15 lutego 2022 10:49

Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych odwiedzi bazę w Powidzu

 
Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych odwiedzi bazę w Powidzu Zdjęcie: U.S. Marine Corps Sgt. Taryn Sammet

Jak poinformowały krajowe media, we wtorek do Europy ma przybyć Lloyd Austin, sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych. Odwiedzi też bazę w Powidzu.

Lloyd Austin ma przybyć do Europy, by w najbliższych dniach spotkać się z przywódcami Polski, Litwy oraz NATO. W Belgii ma także porozmawiać z przedstawicielami Sojuszu Północnoatlantyckiego - tematem ma być sytuacja na ukraińsko-rosyjskiej granicy oraz koncentracja wojsk w jej rejonie na terenie Rosji i Białorusi. 

W Polsce Lloyd Austin ma się spotkać z prezydentem kraju oraz ministrem obrony narodowej. Tematem mają być kwestie obustronnej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa. 

W tym tygodniu sekretarz ma także odwiedzić bazę w Powidzu. Jak przekazano na stronie Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych, na miejscu ma się spotkać z żołnierzami amerykańskimi i polskimi, a przy tej okazji także zwiedzić obiekty na terenie jednostki i zapoznać się z warunkami pełnionej tam służby wojskowej.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Aleksandra poniedziałek, 21 lutego 2022 21:01 napisane przez Aleksandra

  O dwóch byla mowa kilka dni temu, obawiam sie ze więcej jest takich przypadków tylko media jak zwykle milczą. Ustawić do pionu przyda się, w końcu powinni bronić i reprezentować nasz Kraj.
  Wszyscy chlaja to wiadomo ale trzeba to umieć to robić.
  Do Olo, sam pilnuj swojego nosa.

 • Link do komentarza Olo sobota, 19 lutego 2022 12:48 napisane przez Olo

  Aleksandra, dwóch pijących żołnierzy na dziesiątki tysięcy, to nawet nie pół promila, a ty robisz z tego sensację. Pilnuj swojego nosa.

 • Link do komentarza marian sobota, 19 lutego 2022 12:20 napisane przez marian

  Ad.Aleksandra - Myślisz,że polscy żołnierze nie chlają?

 • Link do komentarza Bolo piątek, 18 lutego 2022 15:12 napisane przez Bolo

  Uuu to w lutym trawa się zazieleni .Kto był w wojsku wie o co chodzi.

 • Link do komentarza Aleksandra środa, 16 lutego 2022 07:36 napisane przez Aleksandra

  Lepiej niech on porozmwia z żołnierzami którzy chlają na potęgę. Ostatnio wyławiali z rzeki dwóch pijanych amerykańskich żołnierzy... myślą chyba że są na wakacjach....

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane