czwartek, 10 lutego 2022 15:23

Wznowiono ruch pociągów między Gnieznem a Inowrocławiem

 

Rozbita ciężarówka oraz lokomotywa, które brały udział w wypadku, do jakiego doszło w czwartkowy ranek niedaleko Trzemeszna, zostały już usunięte z torowiska.

Jak informują Polskie Linie Kolejowe, ruch kolejowy na odcinku pomiędzy Gnieznem a Inowrocławiem został już przywrócony. 

W wyniku porannego zdarzenia, w którym pociąg uderzył w ciężarówkę znajdującą się na przejeździe kolejowym, doszło do całkowitego zablokowania zarówno drogi krajowej nr 15, jak i samych torów na tym odcinku - dla pasażerów pociągów zorganizowano komunikację zastępczą, a pociągi dalekobieżne kierowane były objazdami. W samym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. 

Po ugaszeniu płonącego pojazdu, którego ogień objął także częściowo lokomotywę, odczepiono od tej ostatniej wagony i po godzinie 11 udostępniony został ruch na DK15. 

- Około godz. 14:30 wznowiono ruch pociągów na linii Poznań – Inowrocław. Pociągi pojechały po usunięciu uszkodzonej lokomotywy, samochodu ciężarowego z lawetą. Dokładnie sprawdzono stanu torów i sieci trakcyjnej. Sytuacja w ruchu pociągów będzie wracała do rozkładowej - informują Polskie Linie Kolejowe. Jak dalej wskazano, okoliczności zdarzenia ustala komisja. 

Przypomnijmy iż nie jest to pierwszy wypadek, do jakiego doszło na tym przejeździe. Pod koniec lipca ub. roku pociąg uderzył w ciężarówkę, która nie zdążyła opuścić przejazdu kolejowego - w wyniku tego zdarzenia ranny został maszynista z lokomotywy (zobacz więcej).

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Kibic czwartek, 10 lutego 2022 17:12 napisane przez Kibic

    Szczęście że nikomu nic się nie stało, choć stan psychiczny wszystkich uczestników raczej nie najlepszy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane