czwartek, 10 lutego 2022 07:52

Ciężarówka w płomieniach po zderzeniu z pociągiem!

 

W czwartkowy ranek na przejeździe kolejowym w Wymysłowie doszło do wypadku z udziałem ciężarówki i pociągu towarowego.

Do zdarzenia doszło 10 lutego, około godziny 7 rano. Wówczas to służby otrzymały powiadomienie o zderzeniu pociągu towarowego i ciężarówki na przejeździe kolejowym w Wymysłowie w ciągu drogi krajowej nr 15.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano kilka zastępów straży m.in. z Gniezna, Trzemeszna, Wymysłowa itd. Po przybyciu pierwszych strażaków zastano rozległy pożar kabiny ciężarówki i czoła lokomotywy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, pojazd zatrzymał się na przejeźdźcie po tym, jak wyłączył się mu bieg. W tym momencie zaczęły zamykać się rogatki i po chwili w lawetę uderzył pociąg jadący od strony Inowrocławia w kierunku Gniezna, który przeciągnął pojazd około 100 metrów. Kierowca zdążył opuścić kabinę.

Z uwagi na wybuchy pojemników z paliwem, strażacy odczekali kilka chwil do momentu nadjechania dodatkowych sił, a następnie przystąpili do gaszenia pożaru z kilku stron. Sam ogień został szybko stłumiony, ale cały czas potrzebne było dogaszanie tlących się elementów.

W zdarzeniu nikomu nic się nie stało - zarówno kierowca lawety, jak i maszynista, nie odnieśli żadnych obrażeń. Z uwagi na lokalizację zdarzenia, przejazd DK15 został zablokowany, a także zamknięte zostały oba tory - pasażerowie pociągu, który zatrzymał się przed wypadkiem, będą kontynuować podróż w inny sposób. Na miejscu działa komisja ds. wypadków kolejowych oraz prokurator. Dokładne okoliczności zdarzenia są ustalane.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 10 lutego 2022 18:34 napisane przez Kierowca

  Tam już dawno powinien być tunel. Jest miejsce, prosta droga i pieniądze też są skoro rząd rozdaje na pierdoły. Nie wiem w czym problem?

 • Link do komentarza avalon czwartek, 10 lutego 2022 18:00 napisane przez avalon

  Link:
  https://www.gov.pl/web/numer-alarmowy-112/przejazdy-kolejowo-drogowe

 • Link do komentarza avalon czwartek, 10 lutego 2022 17:59 napisane przez avalon

  W telewizji słyszałem, że ciężarówka uległa awarii. Następnie próbowali inną ciężarówką zholować tą zepsutą z torowiska...
  ...
  ...
  Na każdym przejeździe, na każdym szlabanie na widocznej żółtej naklejce jest numer indywidualny przejazdu.
  Zamiast kombinować powinni natychmiast zadzwonić na 112 i podać 9 cyfrowy kod przejazdu - była duża szansa żeby zatrzymać ten skład...

  Mieli czas na próby holowania...
  Po kilkudziesięciu sekundach od zgłoszenia na 112 pociąg zaczynałby awaryjne hamowanie...

  Dobrze że nikt nie zginął.

 • Link do komentarza Kegan czwartek, 10 lutego 2022 17:57 napisane przez Kegan

  Tam dojdzie kiedyś do dużej tragedii. Wystarczyło żeby dziś to był intercity do Gdańska. System automatyczny bombardier nie sprawdza się przy tym natężeniu ruchu pojazdów. Oczywiście czynnik ludzki jest najbardziej zawodny i często widzę jak wjeżdża ciężarówka a za nią następna zanim pierwsza zjedzie druga ma już małe pole do manewru. Ale automatyczne zamykanie nie daje możliwość korekty tego typu błędów. I fakt że kierowca popełnił błąd nie wróci ludziom życia. Apeluje do PKP zróbcie coś z tym albo szykujcie worki na ciała.

 • Link do komentarza tomek czwartek, 10 lutego 2022 17:41 napisane przez tomek

  Ile jeszcze musi się wydarzyć, by ktoś pomyślał o bezpieczeństwie, skoro kierowcy ciężarówek nie myślą????

 • Link do komentarza kolejarz czwartek, 10 lutego 2022 11:00 napisane przez kolejarz

  Znowu Wymysłowo!!! Zgroza !!

 • Link do komentarza trąba czwartek, 10 lutego 2022 10:53 napisane przez trąba

  Ten wypadek to była kwestia czasu. W zeszłym roku też było zderzenie z ciężarówką. Rogatki to już co chwilę są wyrywane przez... oczywiście ciężarówki. Kiedy ktoś pójdzie po rozum do głowy i zacznie apelować o wiadukt w tym miejscu?

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 10 lutego 2022 08:45 napisane przez EagleEye

  Tak jasne "wyłączył się bieg" !!!

  To podpowiem Policji że pierwszy nadawany jest sygnał dzwiękowy "dzwonek" następnie zapala się czerwone światło na sygnalizatorach a dopiero po chwili opuszczają się szlabany. Pociąg nadjeżdza po około 30/40 sekundach od opuszczeniu zapory a towarowe okolo 1 minuty. Dodam iz pociagi towarowe na tym odcinku szlaku kolejowego poruszają się z mniejszą predkoscią.

  Na szczęście pare miesięcy temu byl naprawiony monitoring takze wszystko okarze się w praniu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane