poniedziałek, 07 lutego 2022 19:15

Mieszkańcy wsi od tygodnia żyją w egipskich ciemnościach

 
Mieszkańcy wsi od tygodnia żyją w egipskich ciemnościach zdjęcie nadesłane

Minęło już siedem dni od momentu, jak ustał silny wiatr, który dał się we znaki wszystkim w naszym regionie. Niektórym efekty wichury doskwierają do dzisiaj, bo najwyraźniej komuś nie zależy na przyspieszeniu poprawy sytuacji.

Mieszkańcy Jarząbkowa w gminie Niechanowo, od tygodnia, gdy zapadnie zmrok, zmuszeni są poruszać się po swojej wiosce według ściśle określonych punktów lokalizacyjnych, które wyznacza oświetlony sklep, kościół i prywatna latarnia jednego z mieszkańców. Światło w domach jest, ale na ulicy - nie ma. Latarnie są, ale nie świecą od momentu kiedy przeszła wichura. Dla tych, którzy po wsi przemieszczają się pieszo, jest to prawdziwe utrudnienie

- Dwukrotnie telefonicznie zgłaszałem awarię oświetlenia - mówi sołtys Jarząbkowa Krystian Rynarzewski. - W ubiegłym roku zdarzyła się podobna sytuacja. Wówczas oświetlenia nie było kilka dni. Dziś osobiście chciałem dowiedzieć się, czy awaria została zgłoszona. Pracownik Urzędu Gminy w Niechanowie potwierdził moje wcześniejsze zgłoszenie oraz to, że w dalszym ciągu nie ma oświetlenia, ponieważ dziś miał już kolejny telefon w tej sprawie. Poprosiłem o interwencję, jednak usłyszałem, że nic nie idzie z tym zrobić, ponieważ awarię zgłasza w systemie i trzeba czekać, a na naprawę mają 7 dni - dodaje.

Jak zapewnia sołtys, żaden słup nie został złamany, sieć łącząca latarnie i doprowadzająca prąd jest w całości. Mimo to żadna z nich nie świeci i w tym momencie mieszkańcom pozostaje szukanie "wiatru w polu", tylko że po ciemku.

Jarząbkowo położone jest na skraju gminy Niechanowo, ale to chyba nie oznacza, że z tego powodu elektryczność powinna tam powracać na samym końcu? Jak przyznaje Krystian Rynarzewski: Zastanawiam się co w tym wszystkim zawiodło? „System”? Człowiek? Żartobliwie mogę stwierdzić, że na pewno zawiodło oświetlenie, które powinno świecić…

2 komentarzy

  • Link do komentarza Pracownik urzędu wtorek, 08 lutego 2022 10:56 napisane przez Pracownik urzędu

    Z uwagi na nierzetelność zawartych informacji w artykule pragnę sprostować, iż zgłoszenie od Gminy wpłynęło dnia 7 lutego około godziny 10. Na naprawę tego typu awarii jest 5 dni, a nie 7 jak podano w treści. A z tego co mi wiadomo, to wykonawca zajmujący się oświetleniem nie podejmie działania dopóki zgłoszenie nie zostanie wystawione na platformie związanej z awariami. Czasami może warto zapytać u źródła....niż szukać wiatru w polu i winić oświetlenie.

  • Link do komentarza Babcia poniedziałek, 07 lutego 2022 19:34 napisane przez Babcia

    a może to tylko z oszczędności... i tak każdą wieś i miasto w gminie to dopadnie prędzej czy później...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane