piątek, 04 lutego 2022 11:38

Gospodynie ze Zdziechowy zyskały nowy klub

  mnopr

Koło Gospodyń Wiejskich w Zdziechowie w miniony czwartek świętowało otwarcie Klubu Kobiet Aktywnych, które znalazło się w pomieszczeniach po starej bibliotece.

Uroczyste otwarcie klubu odbyło się w czwartek 3 lutego 2022 roku. Wójt gminy Gniezno Maria Suplicka wraz z przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich ze Zdziechowy Pauliną Gniewoską uroczyście przecięły wstęgę. Nowe pomieszczenia poświęcił ksiądz proboszcz Paweł Gronowski z miejscowej parafii.

- Ogromnie się cieszę, że Panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Zdziechowy tak mocno zaangażowały się w remont pomieszczeń po starej bibliotece. Klub Kobiet Aktywnych, który tu powstał ma służyć przede wszystkim paniom, które chcą aktywnie spędzać swój czas wolny. Myślę, że nie zabraknie tu przyjaznej atmosfery oraz szeregu różnych ciekawych wydarzeń dla wszystkich mieszkańców naszj gminy - powiedziała Maria Suplicka wójt Gminy Gniezno. Podczas uroczystości nie zabrakło pysznych słodkości oraz dań przygotowanych oczywiście przez panie z KGW. 

Pomieszczenie po starej bibliotece wyremontowało Koło Gospodyń Wiejskich z własnych funduszy. Cały koszt prac wyniósł zaledwie 4 000,00 złotych. A to dlatego, że panie wyposażając klub korzystały z używanych mebli, którym nadano nowe życie. W prace zaangażowały się również rodziny pań, które własnymi siłami pomogły wyremontować pomieszczenia. 

Z wyremontowanego lokalu mogą korzystać wszyscy mieszkańcy Gminy Gniezno. Będą tam również prowadzone różnego rodzaju wydarzenia, warsztaty czy spotkania. W miarę potrzeby także Gminna Biblioteka Publiczna w Zdziechowie będzie korzystać z nowych pomieszczeń klubu.

1 komentarz

  • Link do komentarza gminny piątek, 04 lutego 2022 11:46 napisane przez gminny

    Brawo pani Wójt. bez jej zaangażowania, ta gmina powoli by usypiała. Bo pobliskie Gniezno uśpione jest już na amen.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane