poniedziałek, 31 stycznia 2022 09:37

Pracowity weekend strażaków z całego powiatu

 

Minione dwa dni zapisały się trudnymi warunkami pogodowymi, przez które odnotowano liczne interwencje w całym regionie.

Od sobotniego wieczora przez całą noc, a potem również niedzielę, strażacy nie mogli liczyć na spokój. Z jednostki przy ul. Chrobrego co chwilę wyjeżdżały wozy kierowane do różnych interwencji, a jednocześnie do działań dysponowano także wiele zastępów OSP w całym powiecie. Wiele z tych, które odnotowały jedynie pojedyncze wyjazdy, cały czas pozostawało w gotowości - zwłaszcza w tym czasie, kiedy w powiecie wystąpiła kulminacyjna faza orkanu. Lokalna baza IMGW odnotowała w naszym regionie 92,1 km/h.

- Druhowie w całym powiecie jeździli do zdarzeń, plus obsada Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Gniezna. Dodatkowo wzmocniono także stan osobowy stanowiska kierowania, gdzie przyjmowane są zgłoszenia, aby to płynnie realizować, a strażacy będący na "wolnym" zostali postawieni w stan gotowości i w razie takiej konieczności mogli wzmocnić naszą jednostkę - poinformował mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin, oficer prasowy KP PSP Gniezno.

- Odnotowaliśmy 89 zdarzeń na terenie powiatu gnieźnieńskiego, głównie wiatrołomy, 13 uszkodzonych dachów lub opierzeń przy dachach. Ponadto było 10 powalonych drzew, które całkowicie zablokowały drogi. Dodatkowo mieliśmy dwa zdarzenie z udziałem paneli fotowoltaicznych - w Polskiej Wsi spadło na ziemię 11 paneli, a 3 zdemontowali strażacy, bo kotwy były już uszkodzone. Podobna sytuacja miała miejsce na Dalkach - tam zostały wszystkie zdemontowane - przekazał mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin. Jak dodał, odnotowano także 8 zerwanych linii energetycznych oraz poderwane obiekty blaszane - m.in. w Wymysłowie garaż został "podniesiony" przez wiatr i przemieścił się na sąsiednią posesję. 

Przez te dwa dni jedna osoba została ranna - była to poszkodowana z wypadku w Kierzkowie (gmina Trzemeszno), gdzie auto uderzyło w przewrócone na drogę drzewo. 


źródło: OSP Niechanowo

źródło: OSP Niechanowo

źródło: OSP Łubowo


źródło: OSP Witkowo

źródło: OSP Witkowo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane