niedziela, 30 stycznia 2022 13:29

Silny wiatr nie ustępuje - kolejne zniszczenia w powiecie

 
Silny wiatr nie ustępuje - kolejne zniszczenia w powiecie zdjęcie nadesłane

Wichura, która od sobotniego wieczoru przetacza się przez nasz region, wciąż utrzymuje dużą siłę. Doszło też do kolejnych uszkodzeń i zniszczeń w regionie.

Od porannego raportu z nocy, kiedy to strażacy już wielokrotnie wyjeżdżali do różnych interwencji na terenie powiatu, doszły kolejne i cały czas ich przybywa. 

- Od wczoraj odnotowaliśmy ponad 50 zdarzeń związanych z silnym wiatrem, głównie są to wiatrołomy - gałęzie lub powalone na jezdnię drzewa. Nad ranem samochód osobowy uderzył w takie drzewo - pojazdem podróżowały dwie osoby i jedna z osób została zabrana do szpitala - przekazał w niedzielne południe mł. bryg. Jarosław Łagutoczkin, oficer prasowy KP PSP Gniezno.

Poza wiatrołomami, doszło też do uszkodzeń budynków na terenie powiatu. Wiatr zerwał dachy m.in. w Mielżynie, Małachowie Wierzbiczany, Gorzykowie, Lubochni, Cielimowie itd. Do tego dochodzą liczne zerwanie linie energetyczne, których naprawy są na bieżąco realizowane. W niektórych przypadkach (np. na ul. Witkowskiej) przerwy w dostawie prądu mogą być dłuższe z uwagi na uszkodzone słupy.

W niedzielne popołudnie strażacy zostali także wezwani do Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii przy ul. Gdańskiej, z którego zerwana została ponad połowa dachu, a także do Galerii Gniezno, gdzie również doszło do zerwania jednego z elementów.

Ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące silnego wiatru zostało przedłużone do północy. 


Czerniejewo


MielżynGorzykowo
 MOS, ul. Gdańska, Gniezno


MOS, ul. Gdańska, Gniezno


MOS, ul. Gdańska, Gniezno


MOS, ul. Gdańska, Gniezno

Zdjęcia: OSP Mieleszyn, OSP Dąbrówka Kościelna, OSP Witkowo, OSP Czerniejewo,

1 komentarz

  • Link do komentarza Odpowiedzialnosc niedziela, 30 stycznia 2022 14:13 napisane przez Odpowiedzialnosc

    Ciekawe czy ośrodek był ubezpieczony? Poza tym kto to budował? Znowu starostwo będzie zbierać na nowy remont.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane