niedziela, 30 stycznia 2022 07:05

Wichura w regionie: powalone drzewa, uszkodzone dachy, braki prądu

 
Wichura w regionie: powalone drzewa, uszkodzone dachy, braki prądu źródło: OSP Kiszkowo

Od sobotniego wieczoru przez nasz region przechodzi silna wichura, która powoduje sporo strat i przez którą strażacy notują bardzo dużo interwencji.

Zgodnie z prognozami podanymi w sobotę, od popołudnia 29 stycznia w naszej części kraju zaczął się wzmagać wiatr, który swoją siłę zaczął pokazywać po godzinie 22. Od tego momentu zaczęły być notowane pierwsze interwencje w powiecie. Głównie dotyczyły one wiatrołomów lub drzew przewróconych na drogę, na terenie wszystkich gmin powiatu gnieźnieńskiego. 

Ponadto od sobotniego wieczoru coraz więcej miejscowości notowało przerwy w dostawie energii elektrycznej - przez całą noc było to kilkadziesiąt miejscowości w powiecie. Wszędzie pracownicy pogotowia energetycznego na bieżąco próbowali naprawiać awarie, jednak niektóre z nich potrwają kilka godzin. 

Do poważniejszych zdarzeń odnotowanych przez pierwsze godziny wichury (do niedzielnego poranka) zaliczyć można zerwany dach na budynku w Mielżynie (gmina Witkowo) oraz wypadek w Kierzkowie (gmina Trzemeszno). W przypadku tego ostatniego, kierująca samochodem osobowym, uderzyła w drzewo przewrócone na drodze - kobieta odniosła poważne obrażenia ciała i trafiła do szpitala. 

Na terenie Gniezna przez ostatnie godziny odnotowane zostało kilka wiatrołomów - także drzewo zablokowało wyjazd w kierunku Witkowa w rejonie Lasu Jelonek oraz doszło do zerwania linii energetycznych.. 

Porywy wiatru mają się utrzymać jeszcze przez kilka niedzielnych godzin, aczkolwiek aura ma nas nie opuścić przynajmniej do godzin popołudniowych.

Źródło: OSP Rybno Wielkie, OSP Kiszkowo, OSP Żydowo.

1 komentarz

  • Link do komentarza Czytelnik niedziela, 30 stycznia 2022 13:38 napisane przez Czytelnik

    Gdzie są ekoświry, którzy blokują wycinanie drzew przy drodze?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane