środa, 05 stycznia 2022 08:10

Dodatkowy poranny pociąg do Poznania

 

Od 10 stycznia w rozkładzie jazdy pociągów, który został zmieniony w grudniu ub. roku, pojawi się dodatkowy skład jadący z Gniezna do Poznania.

Jak informuje Kurier Kolejowy, zmiany w rozkładzie jazdy obejmą kilka kursów na terenie Wielkopolski, przy czym najistotniejszą z punktu widzenia podróżnych jadących z Gniezna jest poranny pociąg do Poznania.

Jak już informowaliśmy wkrótce po wprowadzeniu nowego harmonogramu połączeń w grudniu, pojawił się problem przeludnienia porannego składu Polregio o godzinie 6:48 (jadącego aż z Bydgoszczy), który stawał się w zasadzie jedynym dogodnym dojazdem dla wielu osób do pracy i szkoły, a po którym następowała długa przerwa aż do odjazdu składu Kolei Wielkopolskich o godzinie 8:02. 

Zgodnie z ówczesną zapowiedzią przedstawicieli przewoźników Polregio i Kolei Wielkopolskich, od nowego roku ma zostać uruchomiony dodatkowy skład pomiędzy Gnieznem a Poznaniem Głównym. Zgodnie z tą zapowiedzią, od poniedziałku 10 stycznia pojawi się nowa para pociągów. Skład Polregio będzie wyjeżdżał z Poznania Głównego o 5:53 (w Gnieźnie o 6:44), a w drogę powrotną będzie ruszał z Gniezna o 7:16 (w Poznaniu o 8:02). Skład ma kursować od poniedziałku do soboty. 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza Rycho sobota, 08 stycznia 2022 08:25 napisane przez Rycho

    Panie Michale. Po 11.06.2022 właściciel pociągu przeanalizuje wpływy z biletów i będzie wiedział czy opłaca mu się dalej ten pociąg o tej godzinie podstawiać !

  • Link do komentarza Michał Ostach środa, 05 stycznia 2022 09:09 napisane przez Michał Ostach

    I jeszcze jedna sprawa. W rocznym rozkładzie jazdy ten "nowy" pociąg jest w planach tylko do 11.06.2022. Ciekawe co potem?

  • Link do komentarza Michał Ostach środa, 05 stycznia 2022 09:04 napisane przez Michał Ostach

    Szanowna Redakcjo! Ten nagłówek nie powinien brzmieć "dodatkowy poranny pociąg do Poznania". Sugeruje to, że pojawia się nowe połączenie. A przecież istniało ono w poprzedniej wersji rozkładu, tylko ktoś wpadł na pomysł jego likwidacji. Zmieni się co prawda przewoźnik, ale godzina odjazdu pozostaje mniej więcej taka sama jaka istniała w wersji przed korektą.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane