wtorek, 21 grudnia 2021 15:23

Odbiór odpadów w gminie Gniezno według dwóch sektorów

 

Sprawniej, a przy tym również bardziej zbilansowane finansowo - odpady w gminie Gniezno od 1 stycznia 2022 roku będą odbierane przez dwie różne firmy.

W czerwcu br. radni gminni dokonali podziału gminy na dwa sektory, na które składa się podobna liczba mieszkańców oraz gęstość zaludnienia. Następnie według tego ogłoszone zostały postępowania na odbiór śmieci. Z uwagi na rozległość podległego obszaru, a także związane z tym koszty, takie rozwiązanie traktowane było docelowo jako usprawniające cały system zbierania śmieci od mieszkańców. 

Jak poinformował Urząd Gminy Gniezno, od 21 grudnia 2021 roku podpisano umowę na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w sektorze A.

W okresie od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2022 r. firma FB Serwis S.A. ul. Siedmiogrodzka 9, 01-204 Warszawa, będzie świadczyć usługi i odbierać odpady komunalne od mieszkańców w obszarze sektora A, obejmującego następujące sołectwa: komunalne od mieszkańców w obszarze sektora A, obejmującego następujące sołectwa: Braciszewo, Dalki, Goślinowo, Krzyszczewo, Mnichowo, Modliszewo, Modliszewko, Mączniki, Napoleonowo, Obora, Obórka, Piekary, Pyszczyn, Pyszczynek, Skiereszewo, Zdziechowa oraz osiedle: Łabiszynek.

Natomiast firma Urbis sp. z o.o. ul. Chrobrego 24/25, 62-200 Gniezno, z którą umowa podpisana zostanie z końcem br. świadczyć będzie usługi i odbierać odpady komunalne od mieszkańców w obszarze sektora B, obejmującego sołectwa: Dębówiec, Ganina, Jankowo Dolne, Kalina, Lubochnia, Lulkowo, Osiniec, Strzyżewo Kościelne, Strzyżewo Paczkowe, Strzyżewo Smykowe, Szczytniki Duchowne, Wełnica, Wierzbiczany, Wola Skorzęcka.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza qter wtorek, 21 grudnia 2021 18:55 napisane przez qter

    A kto jest podwykonawcą tego fb śmierdzisz z Warszawy? Co się zmieni w opłatach? Jaka będzie częstotliwość odbioru, bo w gminie Swarzędz opóźnienia w odbiorze sięgają kilku dni. Co za geniusz wynalazł ten fb śmierdzisz, gdy mamy swój sprawdzony Urbis? Radzę poszperać w Internecie i poczytać o tej firmie z Warszawy, popytać ludzi ze Swarzędza, Poznania i Kórnika.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane