piątek, 17 grudnia 2021 16:11

Jest akt oskarżenia za bratobójstwo

 

Niespełna pół roku po zdarzeniu, do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi G., oskarżonemu o zabójstwo swojego brata bliźniaka.

Przypomnijmy iż do zdarzenia doszło 19 czerwca 2021 roku w Kłecku przy Placu Powstańców Wielkopolskich. Służby zostały powiadomione o mężczyźnie, który miał nosić ślady obrażeń i mocno krwawić. Przybyli na miejsce policjanci rozpoczęli reanimację, którą następnie kontynuowali ratownicy medyczni. Ostatecznie 26-letni Patryk G. zmarł w szpitalu. Jak wówczas ustalono, nosił on siedem ran zadanych nożem. 

W sprawie zatrzymano wówczas 26-letniego Mateusza G., który jest bliźniakiem nieżyjącego. Po przedstawieniu mu zarzutu zabójstwa, mężczyzna nie przyznał się do popełnienia tego czynu. Został on wówczas aresztowany na trzy miesiące, a tymczasowy pobyt za kratkami był przedłużany. Spowodowane to było toczącym się postępowaniem dowodowym, podczas którego trwało ustalanie okoliczności całego zajścia, w tym wykluczenia ewentualnego udziału innych osób w zdarzeniu.

Jak poinformował nas prok. Radosław Krawczyk z Prokuratury Rejonowej w Gnieźnie, do Sądu Okręgowego w Poznaniu został już złożony akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu. W treści obejmuje on art. 148 Kodeksu karnego tj. zbrodnię zabójstwa. Mężczyzna na rozprawę będzie oczekiwać w areszcie. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane