czwartek, 16 grudnia 2021 11:40

Przejście z peronu nr 3 na ul. Składową jeszcze przez rok

 

Mieszkańcy korzystający ze skrótu między stacją kolejową a ul. Składową, będą mogli z niego korzystać jeszcze przez najbliższy rok.

Od września 2020 roku podróżni zmierzający na pociągi, ale także wielu mieszkańców z południowej części Gniezna, korzystało z przejścia z peronu nr 3 na ul. Składową. Zostało ono utworzone w związku z zamknięciem wiaduktu i docelowo miało służyć tym zmotoryzowanym, którzy na co dzień dojeżdżali na stację w celu udania się w dalszą podróż pociągiem. 

Od momentu zakończenia remontu przeprawy, pojawiały się pytania o dalszą przyszłość tymczasowego przejścia. Stało się ono bowiem dogodnym rozwiązaniem zarówno dla dojeżdżających, jak i niektórych gnieźnian wybierających ten skrót w kierunku miasta lub z powrotem. Dowodem tego są zajęte miejsca parkingowe, wyznaczone wzdłuż ul. Składowej, gdzie wciąż parkuje sporo samochodów.

Rozwiązanie to było umożliwione dzięki zgodzie PKP PLK, które pod określonymi warunkami udostępniło przejście po czynnym torze. Jak dziś poinformował Urząd Miejski, zarządca torowiska wyraził zgodę na użytkowanie tego przejścia do końca 2022 roku. W oficjalnym piśmie wskazano, że jest to ostatnia tego typu zgoda PKP PLK.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Janek czwartek, 16 grudnia 2021 21:35 napisane przez Janek

    To panie prezydencie postarać się zrób coś dla mieszkańców żeby to przejście było.

  • Link do komentarza tutejszy czwartek, 16 grudnia 2021 16:36 napisane przez tutejszy

    Miasto chciałoby utrzymać, ale kolej pewnie nie chce. Kolej nie może sobie pozwalać na prowizorki. Miasto tymczasem na nie stawia, czego przykładów jest sporo.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane