czwartek, 09 grudnia 2021 12:00

Niższy wyrok dla sprawcy tragicznego wypadku

 
Niższy wyrok dla sprawcy tragicznego wypadku źródło: KPP Gniezno

Sąd Okręgowy w Poznaniu zdecydował o obniżeniu wyroku dla Dominika G. Sprawca wypadku, w którym zginęli jego dwaj koledzy, będzie przebywał w więzieniu rok krócej.

26 lipca 2020 roku na drodze wojewódzkiej nr 194 (dawna droga krajowa nr 5) w miejscowości Dziekanowice doszło do tragicznego wypadku. Samochód marki Peugeot wypadł na łuku szosy i uderzył podwoziem w drzewo, owijając się wokół niego. W aucie podróżowały trzy młode osoby, które trafiły do szpitala. Dwoje młodych chłopaków nie przeżyło tego wypadku - obaj mieli 17 i 19 lat. Kierujący autem 21-letni Dominik G. przeżył - miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Wiosną 2021 roku przed Sądem Rejonowym w Gnieźnie toczył się proces wobec Dominika G., któremu groziło do 8 lat więzienia. W maju br. zapadł wyrok 7 lat więzienia dla 21-latka. Dodatkowo otrzymał on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz nakaz świadczenia finansowego i odszkodowania na rzecz rodzin pokrzywdzonych. Wyrok nie był prawomocny.

W miniony wtorek 7 grudnia, przed Sądem Okręgowym toczyło się postępowanie związane ze złożoną apelacją. Tam też wyrok wobec Dominika G. został obniżony do 6 lat pozbawienia wolności. Ten wyrok jest już prawomocny.

- Sąd Okręgowy podzielił argumenty obrońcy że kara orzeczona wobec sprawcy wypadku jest zbyt surowa i obniżył ją. Sąd Rejonowy w Gnieźnie pominął istotne dla wymiaru kary okoliczności, dotyczące tak oceny dotychczasowego życia oskarżonego jak i oceny przebiegu wypadku. Wyrok wobec oskarżonego zapadł oczywiście surowy lecz jestem usatysfakcjonowany treścią wyroku Sądu Okręgowego. Wyrok Sądu II instalacji pokazuje, że to na co składa się wyrok w sprawie karnej to zbiór bardzo wielu okoliczności. Niektórych z tych ważnych elementów Sąd w Gnieźnie nie zauważył, co wskazano w apelacji - przekazał nam adw. Jędrzej Kwiczor, obrońca oskarżonego. 


Oskarżony podczas odczytywania wyroku w maju 2021 roku w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie.

Miejsce tragicznego wypadku.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Emma poniedziałek, 13 grudnia 2021 16:39 napisane przez Emma

  50 lat za zabicie dwóch młodych ludzi ,to chyba byłby sprawiedliwy wyrok

 • Link do komentarza Radek czwartek, 09 grudnia 2021 18:19 napisane przez Radek

  Surowa kara za życie dwóch młodych ludzi????

 • Link do komentarza Batman czwartek, 09 grudnia 2021 16:29 napisane przez Batman

  Za morderstwo podwójne ten wyrok to żaden wyrok.Nie ma kompletnie żadnej sprawiedliwości.Za kradzież w sklepie o wartości 50 zł pewnie wyrok od razu by był 10 lat. Powodzenia zabijaj dalej następnych!Nie dziwię ze na drogach jeździ plaga pijanych jak kary tak niskie to luzik jest ok.

 • Link do komentarza Kierowca czwartek, 09 grudnia 2021 14:39 napisane przez Kierowca

  Zbyt surowy wyrok ? Dwóch ludzi nie żyje. Szkoda słów.

 • Link do komentarza Agnieszka Blachowska czwartek, 09 grudnia 2021 13:52 napisane przez Agnieszka Blachowska

  Witam moje zdanie nie zgadzam sie z tym wyrokiem to za malo zabil dwie osoby mojego syna i syna koleanki powinien dostac dozywocie dla mnie to on jest morderca do konca zycia zniszczyl mi zycie i plany megp syna

 • Link do komentarza Batman czwartek, 09 grudnia 2021 13:42 napisane przez Batman

  Jak to sprawiedliwość w tej Polsce ? Co to za wyrok

 • Link do komentarza Kuba czwartek, 09 grudnia 2021 13:29 napisane przez Kuba

  Za jazdę po alkoholu i zabicie dwóch osób powinien dostać minimum 25lat... wyrok niesprawiedliwy dla rodzin zmarłych chłopaków.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane