środa, 08 grudnia 2021 11:33

Wyższe ceny biletów Kolei Wielkopolskich

 

Spółka Koleje Wielkopolskie poinformowała, że od 12 grudnia w życie wchodzą zmiany cen biletów tego przewoźnika. Ostatnia podwyżka miała miejsce w 2019 roku.

Jak poinformowano, wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy od 12 grudnia br., ceny biletów na przejazd pociągami Kolei Wielkopolskich zostaną podniesione. Wzrost ten szacowany jest zróżnicowany, ale przewoźnik przekazał iż średnio utrzymuje się on na poziomie 10%.

- Wydatki związane z zakupem energii elektrycznej, paliw oraz części zamiennych do taboru są największymi pozycjami w budżecie wielu przewoźników kolejowych, w tym również Kolei Wielkopolskich. Biorąc pod uwagę ich znaczący wzrost, chcąc jednocześnie rozwijać ofertę przewozową i podwyższać jakość świadczonych usług – podjęta została decyzja o zmianie cen biletów - poinformowała spółka Koleje Wielkopolskie, która podlega samorządowi Województwa Wielkopolskiego.

Zgodnie z tą zapowiedzią, jednorazowy bilet na przejazd pociągiem relacji Gniezno - Poznań Główny, który obecnie kosztuje 14,50 zł, po zmianie taryfy wyniesie 16,50 zł.

Wzrost biletów dotyczyć będzie, poza jednorazowymi, także okresowych oraz oferty Bus-Tramwaj-Kolej. Ponadto wzrosną również kary za przejazd bez ważnego biletu z 225 na 245 zł. Nie ulegną zmianie natomiast ceny zryczałtowane, m. in. za przewóz pas, roweru, czy bagaży.

Dokładny cennik biletów dostępny jest pod adresem Koleje Wielkopolskie - Dla Pasażera

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane