czwartek, 02 grudnia 2021 10:49

Złote gody kolejnych par z Gniezna

  UM (opr)
Złote gody kolejnych par z Gniezna źródło: UM

Pół wieku temu jedenaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które – co było widać – mimo wielu lat nie wygasło.

W minioną środę w Pałacu Balcerowo odbyła się kolejna w tym roku uroczystość Złotych Godów, podczas której dokonano wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie. 

Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to państwo: Maria i Andrzej Boguccy, Stefania i Czesław Kaszyńscy, Barbara i Stefan Koterasowie, Teresa i Eugeniusz Kotwicowie, Elżbieta i Janusz Kozłowscy, Halina i Florian Mażańscy, Maria i Henryk Preichowie, Maria i Stefan Rurkowie, Danuta i Leszek Rusowie, Dorota i Bronisław Wysoccy oraz Wiesława i Mirosław Zbierscy. Medale zostały przypięte przez prezydenta Tomasza Budasza przy obecności Mariusza Kabacińskiego, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, który wręczał kwiaty.

Podczas ceremonii specjalnie wyróżniono też dwa małżeństwa z jeszcze dłuższym stażem: państwa Mirosławę i Romana Bekasińskich, którzy są razem już 65 lat i obchodzili Diamentowe Gody oraz Elżbietę i Bogdana Wyrwińskich, którzy spędzili 55. wspólnych lat, a więc obchodzących szmaragdową rocznicę ślubu. Wręczono im pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim szacownym jubilatom przybyłym do pałacu odśpiewano okolicznościowe sto lat. Na koniec uroczystości był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz życzenia od przybyłych licznie najbliższych i przyjaciół.

1 komentarz

  • Link do komentarza Marzena czwartek, 02 grudnia 2021 17:47 napisane przez Marzena

    oby takich małżeństw było wiele.Gratulacje , Wszystkiego Dobrego :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane