wtorek, 30 listopada 2021 10:10

Bezdomni nie chcą opuszczać swoich miejsc. Policjanci dali im koce i pościele

 
Bezdomni nie chcą opuszczać swoich miejsc. Policjanci dali im koce i pościele źródło: KPP Gniezno

Zimowa aura zawitała w pełni, choć jeszcze nie nastały silne mrozy. Te przewidywane są w najbliższym czasie, a w takich sytuacjach służby interweniują w miejscach, gdzie koczują bezdomni.

O tym, żeby reagować na widok osób bezdomnych, które przebywają w miejscach zagrażających ich bezpieczeństwu, należy zawsze pamiętać. Klatki schodowe to nie są miejsca do stałego pobytu, podobnie jak pustostany czy prowizoryczne szałasy ukryte w krzakach. Bezdomność jest jednak zjawiskiem, w którym to jednostki decydują o swoim losie i policjanci oraz strażnicy miejscy mogą jedynie zachęcać do korzystania z ośrodków dla bezdomnych przy ul. Pocztowej oraz ul. Kawiary.

Nie wszyscy jednak decydują się na taki krok i wciąż pozostają w swoich koczowiskach, nierzadko wystawiając swój organizm na bardzo niskie temperatury. 

- Dlatego w trosce o zdrowie osób bezdomnych gnieźnieńscy policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego sprawdzają miejsca ich pobytu. Informują o możliwości spędzenia zimy w schronisku oraz instytucjach, gdzie mogą otrzymać ciepłą odzież i posiłek. Przede wszystkim jednak sprawdzają jak się te osoby czują - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Jak dodała, w obecnej sytuacji pogodowej, kiedy zapowiadane są mrozy, dwójka policjantów ze wspólnego patrolu zdecydowała się pomóc tym bezdomnym, którzy nie chcą opuszczać swoich legowisk. Patrolowcy Ola i Damian odwiedzili jedno z takich miejsc, gdzie rozdzielili pomiędzy te osoby odzież, koce, pościele, a nawet znalazła się rozkładana leżanka. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane