poniedziałek, 29 listopada 2021 11:40

Śmierć 43-latka - 6 aresztów za rozbój, pobicie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie zatrzymali sześciu mężczyzn w wieku od 24 do 38 lat podejrzanych o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, wymuszenie rozbójnicze, rozbój i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zdarzenie miało miejsce w miniony czwartek 24 listopada w godzinach wieczornych. Policjanci otrzymali informację z gnieźnieńskiego szpitala, do którego w poważnym stanie trafił 43-letni mężczyzna z ranami ciętymi i kłutymi. W tym samym czasie okazało się, że na terenie jednej z kamienic przy ulicy św. Wawrzyńca podczas interwencji straży pożarnej, ujawniono ślady krwi na klatce schodowej. Na miejscu jednak służby nikogo nie zastały.

- Funkcjonariusze kilku wydziałów zaczęli ustalać okoliczności w jakich doszło do ranienia pokrzywdzonego, a grupa dochodzeniowa zabezpieczała ślady. Dość szybko powiązano zgłoszenia z ulicy św. Wawrzyńca i szpitala ze sobą, natomiast policjanci z grupy realizacyjnej zaczęli zatrzymywać sprawców z informuje Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Według naszych ustaleń sprawa miała charakter "porachunków".

W piątek rano pojawił się komunikat gnieźnieńskiej Policji, dotyczący udzielania pomocy rannemu mężczyźnie, który spotkał się z dużym odzewem ze strony internautów, a jednocześnie świadków, którym funkcjonariusze dziękują. Wkrótce po jego opublikowaniu okazało się, że ranny 43-latek zmarł w szpitalu.

Po zgromadzeniu materiału dowodowego sześciu zatrzymanych zostało doprowadzonych do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące udziału w bójce ze skutkiem śmiertelnym, wymuszenia rozbójniczego, rozboju i udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Dodatkowo u jednego z podejrzanych w mieszkaniu znaleziono narkotyki, za co również usłyszał zarzut.

W sobotę, 27 listopada sąd zdecydował o  trzymiesięcznym areszcie dla całej szóstki. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

6 komentarzy

 • Link do komentarza zwawrzyńca poniedziałek, 06 grudnia 2021 10:37 napisane przez zwawrzyńca

  Jakie miasto, taka grupa wołomińska.

 • Link do komentarza Qqq wtorek, 30 listopada 2021 18:43 napisane przez Qqq

  @Aleksandra: Poczytaj sobie o sprawie Zachariasza Zielińskiego z Mogilna (do redakcji: nazwisko upublicznione za zgodą mężczyzny m.in. w dzienniku Fakt), który cztery lata temu został sądownie oczyszczony z zarzutu podwójnego gwałtu z zabójstwem. Mężczyzna został pomówiony przez rzeczywistych sprawców przestępstw, jego rodzina musiała wyprowadzić się z rodzinnego miasta, a on sam do dziś walczy o odzyskanie dobrego imienia. Z drugiej strony masz zachodnie media, w których dane groźnych przestępców są chronione w obawie przed oskarżeniami o rasizm, np. pedofile z Rotherham. Ujawnianie danych domniemywanych sprawców przestępstw jest fajne, dopóki nie dotyczy to twojej osoby czy najbliższej rodziny.

 • Link do komentarza wilk wtorek, 30 listopada 2021 15:30 napisane przez wilk

  Patologia rośnie,bo rozgrzani sędziowie zamiast ostro karać to bawią się w politykę !! Dlatego jestem tym razem za Cejrowskim,WSZYSCY WON !! Opcja zerowa !! A tutaj zabili człowieka i grozi im TYLKO 12 lat ???????Przecież to kpina z prawa i zwykłej ludzkiej sprawiedliwości !!

 • Link do komentarza fsfsfds wtorek, 30 listopada 2021 08:00 napisane przez fsfsfds

  Co to za patologia mieszka w tym gnieźnie

 • Link do komentarza Aleksandra poniedziałek, 29 listopada 2021 20:55 napisane przez Aleksandra

  W Wielkiej Brytanii jest zdjęcie, imię i nazwisko bandytów, zwyrodnialcow, nawet pedofili. Podane wszystkie informacje do mediow. Niewiem dlaczego w Polsce wszystko owiane wielka tajemnica. Wyrok śmiechu warte!

 • Link do komentarza czytelnik poniedziałek, 29 listopada 2021 12:33 napisane przez czytelnik

  Gdybyśmy żyli w okresie międzywojennym to taka informacja byłaby zaopatrzona w imiona i nazwiska aresztowanych i podane byłyby ich adresy. No i przynajmniej gnieźnianie wiedzieliby, kogo i gdzie omijać z daleka. A dzisiaj? Źle pojęta tajemnica i dziwne otaczanie tajemniczą aurą takich oprychów powoduje, ze czują się nadal bezkarni, bo nie wiadomo, co będzie na sądzie. Podobno każdy oskarżony ma prawo łgać, bo na to mu zezwala prawo!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane