piątek, 19 listopada 2021 10:29

Rozjeżdżał drogę ciężarówką mimo zakazu - skończyło się mandatem

 

Zgłoszenie o notorycznie jeżdżącym przez Lubochnię ciężkim transporcie, który poruszał się na drogach o ograniczonym tonażu, zostało zweryfikowane przez Inspekcję Transportu Drogowego.

W związku z informacją uzyskaną od Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego, a dotyczącą nieprzestrzegania przez kierowców znaku zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 12 t, inspektorzy z Wielkopolski patrolowali w minioną środę 17 listopada drogi w okolicy Lubochni w gminie Gniezno.

Doniesienia o rozjeżdżaniu dróg przez zbyt ciężkie pojazdy okazały się prawdziwe. Inspektorzy stwierdzili podczas patrolu nieprzestrzeganie znaku B-18 i ukarali jednego z kierowców mandatem karnym w wysokości 500 zł i dwoma punktami karnymi.

Problem ten jest jednak znany mieszkańcom od dawna, gdyż ciężkie pojazdy przewożące materiały sypkie pojawiają się na drogach w tym rejonie od jakiegoś czasu, a w efekcie drogi nieprzystosowane do takiego ciężaru, zaczynają się rozpadać. 

- Jednym z priorytetów podejmowanych działań przez Inspekcję Transportu Drogowego, są kontrole wpływające na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnych. I tym również w swojej codziennej pracy kierują się inspektorzy z Gniezna. Dalsze kontrole lokalne będą odbywać się cyklicznie w miarę posiadanych sił i środków - informuje WITD.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Zdzisław poniedziałek, 22 listopada 2021 08:24 napisane przez Zdzisław

  A propos dróg w Gnieźnie, niedawno położono nową nawierzchnię na odc. ul Słonecznej, i obawiam się że jest do poprawki. Prawa strona jezdni tuż za stacją paliw jadąc w kier.Witkowskiej jest pofałdowana asfalt został źle ułożony co wyczuwa się podczas jazdy. Czy drogowcy w Gnieźnie mają jakiekolwiek kwalifikacje ? Kto dokonał odbioru technicznego ? Dlaczego szasta się pieniędzmi podatników ? Czy ktoś odpowie na te pytania ?

 • Link do komentarza Pisiak niedziela, 21 listopada 2021 01:21 napisane przez Pisiak

  Szofer, a może byś trochę pomyślał??? TIR jadące po Roosvelta, nie skracają sobie drogi tylko jadą do hurtowni i magazynów: Fabryczna, Roosevelta itp. Jadąc Sobieskiego chyba łatwiej jechać na obwodnicę niż przez Roosevelta? No ale jak każdy polak zna się na wszystkim

 • Link do komentarza szofer sobota, 20 listopada 2021 16:37 napisane przez szofer

  Ad. Zszokowana - no nie, masz rację, wąska ulica Roosevelta, między blokami to pewnie jakaś eska, tylko jeszcze nie wiem jaki numer. Dla TIRów w te i we wte w sam raz! Tylko mieszkańcom trzeba powiedzieć, by nie przechodzili na przejściach, bo mogą dostać w czambuł, a kierowcom podporządkowanych powiedz, żeby nie wjeżdżali w Roosevelta, bo zostaną puknięci. A ogólnie, to "zszokowana" najpierw kup sobie słownik ortograficzny, a potem, po nauce możesz się dopiero zabrać za filozofowanie na forum.

 • Link do komentarza Zszokowana sobota, 20 listopada 2021 11:14 napisane przez Zszokowana

  Szofer! Czy Ty siebie słyszysz?! Ulica Roosevelta drogą osiedlową, drogą wewnętrzną ? No większej głupoty w życiu nie słyszałam. Poza tym w transporcie ciężarowym jest jedną zasada - nie ma tonarzu, jedziesz i dyskusji nie ma.

 • Link do komentarza aleksander piątek, 19 listopada 2021 21:25 napisane przez aleksander

  Super Bardzo Prosimy o takie kontrole !!! Nawet kilka razy dziennie

 • Link do komentarza Mydło piątek, 19 listopada 2021 16:19 napisane przez Mydło

  Ulica Roosevelta jest główną ulicą miasta, podobnie jak Witkowska, Wrzesińska, Gdańska czy Poznańska. Pomimo wybudowania obwodnicy w kierunku Torunia ludzie nadal mieszkają w Gnieźnie i potrzebują by samochody ciężarowe dowiodły im towar do sklepów, przesyłki kurierskie czy paliwo na stację benzynową. Śluby komunalne tez poruszają się samochodami ciężarowymi żeby chociażby wywieść śmieci i nikt afery z tego nie robi.
  Jeśli ktoś mieszka w okolicach żwirowni, betoniarni, składu budowlanego, zakładu produkcyjnego lub w okolicy nowo powstającego osiedla musi się liczyć z tym, że transport jest konieczny.
  Przykro mi, że nadal spora grupa osób tego nie rozumie.

 • Link do komentarza Gość 82 piątek, 19 listopada 2021 15:53 napisane przez Gość 82

  A szofer może nie zauważył ze ulica ta jest dojazdowa do wielu firm w tym rejonie miasta.

 • Link do komentarza kierowca piątek, 19 listopada 2021 13:50 napisane przez kierowca

  Dobrze, że ta Inspekcja u nas działa. Pytanie czy takie kontrole będą jeszcze w tych miejscach przeprowadzane, czy to tylko jednostkowy przypadek, a sytuacja się powtarza codziennie.

 • Link do komentarza szofer piątek, 19 listopada 2021 12:15 napisane przez szofer

  Budowa obwodnic i dróg dojazdowych do tras szybkiego ruchu miała uregulować także tych TIRow na ul. Roosevelta. Nic z tego, ulica ta, jaką powinna być jako wewnętrzna miejska osiedlowa jest nadal dla wielu olbrzymów trasą skracającą sobie drogę prawdopodobnie na Drogę Nr 15,. Jest to bardzo niebezpieczne biorąc pod uwagę fakt, ze na odcinku tej ulicy od skrzyżowania ze Żwirki i Wigury do al. Reymonta jest wiele przejść dla pieszych, nadto na chodniku między Libelta a Lidlem często parkują niezgodnie z kodeksem samochody, które uniemożliwiają widoczność'. Uwaga dla Komisji bezpieczeństwa - widoczność zasłaniają też pojazdy na skrzyżowaniu Słowackiego przy wyjeździe z Kołłątaja. Tam ktoś bez głowy zaprojektował możliwość parkowania pojazdów po lekwek stronie Słowackiego wyjeżdżając z Kołłątaja, co skutecznie zasłania widoczność nadjeżdżających czasem dość szybko pojazdów w kierunku Roosevelta!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane