wtorek, 09 listopada 2021 14:22

„Bulwarów” jednak nie będzie

 

Propozycja nadania nazwy drodze wewnętrznej, łączącej różne nieruchomości w rejonie dawnej jednostki wojskowej przy ul. Sobieskiego, została zdjęta z programu sesji.

W trakcie wtorkowego, zdalnego posiedzenia Rady Miejskiej, które rozpoczęło się w godzinach popołudniowych, radni miejscy mieli podjąć uchwały związane z nadaniem nazw trzech miejsc na terenie Gniezna. Jedną z nich jest ul. Transportowców, równoległa do ul. Cegielskiego i łącząca ul. Osiniec z ul. Kolejową. Drugą jest Skwer im. Adeli i Marcina Sas u zbiegu ul. Grzybowo i 3 Maja. Trzecią miały być Bulwary Bolesława Chrobrego, które planowano nadać drodze prowadzącej z ul. Sobieskiego i Chrobrego na teren dawnej jednostki wojskowej. 

Temat ostatniej z nazw wzbudził dyskusję na ostatnim posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie radni podważali pomysł nazywania drogi "bulwarem", skoro nie jest nim zgodnie ze znaczeniem. Mimo to projekt uchwały zaopiniowano pozytywnie przy 4 głosach za i 3 głosach przeciwko.

Na początku wtorkowego posiedzenia, podczas wprowadzania zmian w harmonogramie sesji, pojawił się wniosek o zdjęcie projektu uchwały dotyczącej Bulwarów Bolesława Chrobrego.Nazwa Bulwary Bolesława Chrobrego nie została w mojej ocenie dobrze przepracowana. Nie wchodząc w meritum czy to dobrze nazwać tę ulicę Bulwarami Bolesława Chrobrego czy też nie, uważam że jeszcze pewne rzeczy należy wyjaśnić - stwierdził prezydent, nie wyjaśniając jednak dokładniej tej kwestii. Ostatecznie za zdjęciem tej uchwały zagłosowali wszyscy radni (22), także ci, którzy ją kilka dni temu pozytywnie opiniowali. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Wasyl07 środa, 10 listopada 2021 13:23 napisane przez Wasyl07

  Parking zrobić bo nie ma gdzie parkować.

 • Link do komentarza obywatel wtorek, 09 listopada 2021 21:15 napisane przez obywatel

  Szkoda, że Prezydent tak słabo przygotowuje materiały do przegłosowania przez Radnych. Szkoda, że Prezydent Gniezna daje się tak podprowadzać swoim urzędnikom. Czy Prezydent już wie kto podłożył mu taką "świnię" ? Chyba, że to sam Prezydent za podpowiedzią dewelopera sam kazał przygotować taką uchwałę w sprawie przyszłej nazwy dla ulicy - Bulwary Chrobrego ? Ciekawe prawda !

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 09 listopada 2021 20:54 napisane przez urzędas

  ad. kazik - co za pochwała prezydenta? Prezydent, gdyby chciał, to takiej uchwały nie wpuścił by do obrotu sesyjnego. A jak już wyszło na komisji, że ten zachwaszczony teren ma być nazwany "bulwarem", a prezydent przeczytał wszystkie komentarze oburzonych i zdziwionych czytelników, to poszedł po rozum do głowy. No cóż, można i tak.

 • Link do komentarza Leszko wtorek, 09 listopada 2021 16:43 napisane przez Leszko

  Całe szczęście, że tej wąskiej drogi bez chodników i z zielskiem po bokach tak nie nazwano, skoro obok równolegle idzie prawdziwa Chrobrego. Nie byłoby to ani merytoryczne ani poważne. Wystarczy szumna nazwa developera, który tam buduje.

 • Link do komentarza Ha Ha wtorek, 09 listopada 2021 14:55 napisane przez Ha Ha

  ha ha ha

 • Link do komentarza kazik wtorek, 09 listopada 2021 14:44 napisane przez kazik

  no i brawo, dobra decyzja prezydenta

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane