wtorek, 26 października 2021 09:00

Co dalej z przejściem z ul. Składowej na peron nr 3?

 
Co dalej z przejściem z ul. Składowej na peron nr 3? archiwum redakcji

Otwarte we wrześniu ubiegłego roku przejście, stanowiące skrót z dworca kolejowego na ul. Składową, jeszcze nie zostanie zamknięte - wszystko zależy od tego, jak będzie teraz użytkowane.

W miesiąc po zamknięciu wiaduktu, co nastąpiło w sierpniu 2020 roku, przy współpracy z PKP PLK, Miasto Gniezno utworzyło przejście prowadzące z peronu nr 3 na ul. Składową, gdzie wytyczono także tymczasowe miejsca postojowe. Ten skrót przypadł do gustu sporej części mieszkańców południowych osiedli Gniezna, którzy nie musieli objeżdżać miasta dookoła lub pokonywać dłużej drogi pieszo w celu udania się na dworzec. 

Przejście, choć stworzone w tymczasowej, prowizorycznej formie, było doświetlone i wykorzystywane każdego dnia i o każdej porze. Jedyną kwestią, na którą kazano zwracać pieszym uwagę, była taka iż ścieżka ta częściowo prowadziła po czynnych torach kolejowych.

W nocy z 25 na 26 października br. po 14 miesiącach otwarto jednak wiadukt i wielu mieszkańców stawia pytanie - co dalej z tym skrótem i miejscami do parkowania na ul. Składowej?

Na to pytanie odpowiedzi udzielił nam Urząd Miejski w Gnieźnie, który przekazał: - Do końca roku zarówno miejsca, jak i przejście zostaną utrzymane. Później zostanie przeanalizowane, czy po otwarciu wiaduktu będą nadal potrzebne mieszkańcom i czy ich utrzymanie będzie zasadne.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza sio_partia czwartek, 28 października 2021 10:43 napisane przez sio_partia

  W czasie remontu wiaduktu miejsca parkingowe przy parku były wolne. Równolegle z otwarciem wiaduktu miejsc już brak więc jednak 'leniuszki' zamiast nadal parkować przy parowozowni i przejść łącznikiem wolą dupkę pod sam dworzec dostarczyć. Ruch pieszy się zmniejszy i przejście stanie się niepotrzebne.
  Tyle na podstawie codziennej obserwacji.

 • Link do komentarza Paweł środa, 27 października 2021 08:26 napisane przez Paweł

  Super pomysł i udana koncepcja, przejście bardzo ułatwia komunikację z dworcem i centrum miasta

 • Link do komentarza Janek wtorek, 26 października 2021 15:37 napisane przez Janek

  Raczej tak choć znajdzie się władzą miasta jakiś problem by utrudnić ludziom skrót i zamkną przejście . To już jako mieszkańcy korzystający z tego przejścia prosimy żeby ono pozostało .

 • Link do komentarza Marek Dener wtorek, 26 października 2021 11:14 napisane przez Marek Dener

  Przejście w takiej czy innej formie powinno zostać na zawsze. Była chyba nawet taka wizja dworca, że tunel powinien zostać wydłużony za 3 peron w stronę parowozowni lub nawet taka wersja z przejazdem rowerowym pod torami. Ułatwi to przemieszczanie się pieszym czy rowerzystom między południową (Kawiary, rejon ul. Słonecznej) a północną częścią miasta.

 • Link do komentarza Hubert wtorek, 26 października 2021 10:15 napisane przez Hubert

  Bardzo dobra decyzja !!!

 • Link do komentarza pieszy wtorek, 26 października 2021 10:01 napisane przez pieszy

  Przejście jest fajne tylko zarasta krzakami.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane