poniedziałek, 25 października 2021 12:45

Dym ulatywał z piwnicy. Lokator nie chciał wpuścić strażaków

 

Nietypowy przebieg miała interwencja, do której zadysponowani zostali strażacy z gnieźnieńskiej jednostki w poniedziałkowe południe. 

Sytuacja miała miejsce 25 października, przed godziną 12. Wówczas to straż pożarna została zadysponowana do dymu, który miał się wydobywać z kratki wentylacyjnej od piwnicy jednej z kamienic przy ul. Łaskiego w Gnieźnie.

Po dotarciu na miejsce zastano faktycznie dym, który unosił się z otworu wentylacyjnego. Po wejściu do kamienicy, przy próbie dostania się do piwnicy, uniemożliwił im to lokator, który dodatkowo miał agresywnego psa. Dodatkowo twierdził iż w piwnicy nic takiego się nie stało, choć dym cały czas wydobywał się na ulicę. W związku z tym strażacy zdecydowali o wezwaniu policji na miejsce.

Po dotarciu najbliższego patrolu i rozmowie przeprowadzonej z mieszkańcem, strażacy w końcu weszli do pomieszczeń, z których wydobywał się dym - przyczyną zdarzenia był piec, który został wygaszony. Ponadto przeprowadzono wentylację pomieszczeń. Na tym działania strażaków zostały zakończone.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza sąsiad wtorek, 26 października 2021 00:24 napisane przez sąsiad

    Ten budynek powinien przejść dokładną kontrolę i w ogóle być wyłączony z użytku, bo jest zagrożenie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane