poniedziałek, 25 października 2021 11:33

Zmiana lidera odmieni gnieźnieńską Platformę?

 

Znacząca przewaga w głosowaniu na przewodniczącego struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie gnieźnieńskim oznacza, że większość jej przedstawicieli chciała zmiany.

Przedstawiciele powiatowych struktur PO, były przewodniczący Piotr Gruszczyński (pełniący to stanowisko od 20 lat) oraz jego nowy następca Tomasz Budasz, odnieśli się do wyników sobotnich wyborów w strukturach ugrupowania. Dla wielu było sygnał o tym, że jest dwóch kandydatów, świadczył o jakiejś rywalizacji w ugrupowaniu. Jak jednak twierdzą, żadnych wewnętrznych konfliktów nie ma. 

Piotr Gruszczyński, który otrzymał około 30% głosów twierdzi, że nie wiedział o zamiarze kandydowania innej osoby: - Składając deklarację, że będę startował, nie wypadało by mi się wycofać. Pewnie, gdybyśmy usiedli do stołu, to taką decyzję bym podjął. Region nie ma z tym nic wspólnego. Deklarując chęć do startu brałem pod uwagę, że być może nie ma żadnego kandydata, a ktoś to przewodnictwo musi w swoich rękach mieć. Kiedy się okazało, że startuje prezydent Tomasz Budasz, dla mnie to nie był żaden problem.

Tomasz Budasz, pytany o swoje "chwilowe sympatie" do Szymona Hołowni podczas wyborów prezydenckich oraz dobre relacje z posłem Zbigniewem Dolatą z PiS, w kontekście swojej kandydatury przyznał: - To właśnie struktura ponad 100 członków Platformy poprosiła mnie o kandydowanie. To członkowie Platformy widzieli potrzebę zmian. Ja wyraziłem zgodę na to i myślę, że dla zdecydowanej większości ta zmiana nie jest żadnym zaskoczeniem. Pan starosta Piotr Gruszczyński był 20 lat i postawiono na kogoś, kto ma inne pomysły, który patrzy inaczej na to wszystko, podchodzi do tego w sposób demokratyczny, który chce rozmawiać z tą strukturą i który mówi o tym, że chcemy rozwijać, mocniej budować i akcentować obecność Platformy Obywatelskiej (...) - mówił, zaznaczając iż chodzi o większą aktywność ugrupowania nie tylko w przygotowaniach do wyborów samorządowych i parlamentarnych, ale także "dynamizm" w działaniach poprzez organizację różnych wydarzeń publicznych: - Poprzeczka jest wysoko zawieszona, jest prezydent, starosta, senator z Platformy, ale chcemy mówić szerzej, o gminie Gniezno, gminach ościennych, chcemy utrzymać zarówno powiat, jak i miasto. Chcemy mówić o zwiększeniu liczby parlamentarzystów w kolejnej kadencji i Sejmiku Wojewódzkim. Nadmienił, że obecnie ugrupowanie zamierza skupić się nad aspektem zmian, jakie w finansach samorządu wprowadzić może rządowy Polski Ład.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Genek środa, 27 października 2021 14:27 napisane przez Genek

  Tk - radzę iść do dobrego okulisty, jak ty nie widzisz różnicy między aferalną , przestępczą i pełną nienawiści Platformą a sprzątającym po niej Prawie i Sprawiedliwości?

 • Link do komentarza Tk wtorek, 26 października 2021 17:37 napisane przez Tk

  Platforma czy PiS jaka to różnica? Żadna. System jest ten sam. Nic to nie zmieni.

 • Link do komentarza katoda wtorek, 26 października 2021 00:21 napisane przez katoda

  Ad. max ze śródmieścia - Gniezno może pochwalić się wieloma takimi hipokrytami, co zasiadają w pierwszych ławkach kościelnych, a są czynnymi członkami partii popierających mordowanie nienarodzonych dzieci, albo popierających małżeństwa jakieś tam homoseksualne. Czy to sa katolicy? Na pewno nie, bo gdyby nimi byli, to by wiedzieli, że wspierając organizację przestępczą stają się także uczestnikami przestępstwa, a więc mają taki sam grzech. I jeszcze publicznie idą do Komunii!

 • Link do komentarza Chwila poniedziałek, 25 października 2021 15:55 napisane przez Chwila

  Ha Ha ha panie Piotrze myślałeś że ludzie mają krótką pamięć i zapomną ci pomiatanie nimi. Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy

 • Link do komentarza patriota poniedziałek, 25 października 2021 11:55 napisane przez patriota

  Co ci panowie mają takie smutne miny? Ano, nie dziwota, ich partia to jeden wielki dramat dla Polski.

 • Link do komentarza Max ze Śródmiescia poniedziałek, 25 października 2021 11:53 napisane przez Max ze Śródmiescia

  ks. prof. P. Bortkiewicz: "... przynależność do PO jest nie do pogodzenia z wiarą katolicką". W/w bardzo cenią zasiadanie w pierwszych ławkach gnieźnieńskich świątyń katolickich. To kim ONI naprawdę są ?

 • Link do komentarza dodo poniedziałek, 25 października 2021 11:50 napisane przez dodo

  Wreszcie zmiana.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane