piątek, 22 października 2021 08:15

Niespokojny czwartek strażaków z powiatu gnieźnieńskiego

 
Niespokojny czwartek strażaków z powiatu gnieźnieńskiego źródło: OSP Rybno Wielkie

Do kilkudziesięciu interwencji na terenie powiatu gnieźnieńskiego, wzywani byli strażacy z naszego regionu. Większość z nich dotyczyła wiatrołomów.

Od czwartkowego rana przez kraj przetaczała się wichura, która w naszym powiecie szczególnie nasiliła się około południa i utrzymywała do wieczora. W tym czasie strażacy z wielu jednostek byli dysponowani do różnych interwencji, będących efektami silnego wiatru. W sporej części były to drzewa lub gałęzie powalone na drogi lub uszkodzenia dachu. 

Najwięcej uszkodzeń wichura (wiejąca momentami w porywach do 100 km/h) spowodowała w powiecie, gdzie w sporej części wyjazdy dotyczyły drzew lub gałęzi powalonych na drogach. W kilku przypadkach chodziło także o wiatrołomy znajdujące się na sieci energetycznej lub uszkodzenie ich - w Czerniejewie doszło do pożaru spowodowanego przez gałęzie spadające na linie na os. Młynarskim. W efekcie silnego wiatru w niektórych miejscowościach wystąpiły dłuższe przerwy w dostawie prądu. Ponadto odnotowano kilka zerwanych elementów dachu. Opóźnienia notowały również pociągi.

Do najpoważniejszego ze zdarzeń doszło w Węgorzewie w gminie Kiszkowo, gdzie spadający fragment drzewa uderzył w auto - dwie osoby zostały poszkodowane i wymagały pomocy medycznej. 

W samym Gnieźnie strażacy byli dysponowani do wiatrołomów, oraz odpadających lub naderwanych elementów z budynków m.in. przy ul. Słowackiego, Kilińskiego, Rzeźnickiej, Żwirki i Wigury oraz Dąbrówki.

Wiatr zapowiadany jest również w piątek 22 października, jednak nie będzie on tak silny jak w miniony czwartek.

Zdjęcia pochodzą z: OSP Trzemeszno, OSP Rybno Wielkie, OSP Czerniejewo, OSP Strzyżewo Smykowe, OSP Łubowo.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Radek piątek, 22 października 2021 14:19 napisane przez Radek

    Biedni Ci strażacy , od usuwania zdarzeń powstałych w wyniku wiatru burzy powinno być wojsko .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane