wtorek, 19 października 2021 08:25

Od środy przejazd na ul. Gdańskiej zamknięty. Zmiany w kursach MPK

 
Od środy przejazd na ul. Gdańskiej zamknięty. Zmiany w kursach MPK źródło: Google Street View

W związku z planowanym remontem przejazdu kolejowego w ciągu ul. Gdańskiej, na kilka dni zostanie on zamknięty.

Jak już informował na początku miesiąca wykonawca prac, od środy 20 października br. od godziny 8 do wtorku 26 października br. do godziny 18 nastąpi zamknięcie przejazdu kolejowego w ciągu ul. Gdańskiej. Związane jest to z remontem, który jest realizowany a linii kolejowej nr 281. 

Do północnej części Winiar, odgraniczonych torami kolejowymi, dojazd prowadzić będzie przez Trasę Zjazdu Gnieźnieńskiego lub przez ul. Orcholską i Pałucką. Jak zapowiada wykonawca prac - w rejonie zamkniętego przejazdu będzie możliwy ruch pieszy. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało o zmianach w kursowaniu autobusów w tej części miasta - dotyczy linii nr 7, 9 i 11. 

 • LINIA nr 7 - do i z ul. Lednickiej.
 • LINIA nr 9 - do i z ul. Żnińskiej (przystanek końcowo - początkowy na wysokości parkingu Centrum Handlowego "Jagoda" - w kierunku ul. Spichrzowej).
 • LINIA nr 11 - objazd przez ul. Lednicką (obowiązuje przystanek Lednicka II <->).
   

2 komentarzy

 • Link do komentarza malkontent wtorek, 19 października 2021 21:11 napisane przez malkontent

  Zamknięcie przejazdu na kilkanaście dni? To jest zwykła nieudolność organizacyjna.Kiedyś ,żeby nie utrudniać użytkownikom samochodów życia pracowało się nawet w nocy ,żeby skrócić czas zamknięcia . A teraz? Szkoda gadać .

 • Link do komentarza anna wtorek, 19 października 2021 14:49 napisane przez anna

  Wiem, że to dla naszego dobra i wygody musi być zamknięty przejazd. Lecz niech ktoś się ogarnie i pootwiera najpierw reszte miasta, tj most na Wrzesińską, ul. Wolności. Teraz zamkną ten przejazd tylko na tydz a wystarczy drobna stłuczka pod 3 Mostami jak ok 2 mce temu i zoonk!!! blokada całego miasta, objazdu Dalkami i ul Poznańska. Karetka ledwo się przemieszczała w ściśle zawalonym objazdem!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane