środa, 13 października 2021 11:10

Prezydent zmierzy się ze Starostą o fotel lidera PO w powiecie

 
W 2018 roku starosta Piotr Gruszczyński udzielił poparcia Tomaszowi Budaszowi w trakcie kampanii prezydenckiej W 2018 roku starosta Piotr Gruszczyński udzielił poparcia Tomaszowi Budaszowi w trakcie kampanii prezydenckiej archiwum redakcji

W najbliższym czasie działacze Platformy Obywatelskiej podejmą decyzję o tym, kto będzie przewodniczącym powiatowego zarządu tej organizacji. 

O ile wybory w strukturach partii na poziomie wojewódzkim mogą być mniej interesujące dla mieszkańców Gniezna, o tyle jednak ciekawie się robi w kontekście lokalnych struktur organizacji. Jak wynika z dzisiejszych ustaleń Gazety Wyborczej, powołującej się na biuro wielkopolskiego oddziału PO, do wyborów w gnieźnieńskich strukturach zarejestrowali się dwaj kandydaci - obecny starosta Piotr Gruszczyński oraz prezydent Tomasz Budasz. Pierwszy z nich jest szefem powiatowego koła od wielu lat.

Dla dziennika istotne są dwie sprawy, związane z kadencją obecnego prezydenta - zakazanie przejścia Marszu Równości w 2019 roku oraz polityczny krok w stronę Szymona Hołowni podczas kampanii prezydenckiej. O ile pierwsza kwestia lokalnie nie miała żadnego przełożenia na pozycję Tomasza Budasza, o tyle druga sprawa nie podobała się wielu działaczom PO. Nieoficjalne - wiele miała zmienić sytuacja po powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki i spadek poparcia dla Polski 2050 w sondażach. Również pogłoski o zainteresowaniem w startowaniu w wyborach do parlamentu w 2023 roku nie znalazły potwierdzenia, choć obecne wybory na szefa powiatowych struktur mogą być tego początkiem.

Pozycje obu kandydatów wydają się być mocne w obu samorządach, w których mają oni większość - koalicji PO i SLD w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Koalicji dla Pierwszej Stolicy w Radzie Miasta, składającej się również z działaczy PO, SLD oraz Polski 2050. Jeśli chodzi o współpracę między władzami miasta i powiatu, to przebiega ona różnie, choć żadna z ww. osób nigdy wprost się do niej nie odnosiła w sposób mogący budzić jakiekolwiek wątpliwości.

Wybory mają się odbyć w drugiej połowie października i mogą (lub nie) zdecydować o dalszym kierunku działania powiatowych struktur. 

20 komentarzy

 • Link do komentarza wilk sobota, 23 października 2021 16:04 napisane przez wilk

  Urzędas-- oczywiście,że poparł !!! Przeczytaj co napisał wtedy ,będziesz mieć jasny pogląd do tego !!!

 • Link do komentarza Zbig piątek, 22 października 2021 20:29 napisane przez Zbig

  Janciovodnik a Ty już nie pamiętasz jak byłeś w pisie, Solidarnej Polsce, samoobronie, wielkopolanach byle się naglabac z publicznych pieniędzy na stanowiskach...

 • Link do komentarza janciovodnik piątek, 22 października 2021 02:26 napisane przez janciovodnik

  blacha Budasz do boju i wszyscy toniemy w długach jak Miasto Gniezno.
  Dziękuję postoję.
  BTW to chorągiewka, która zmienia poglądy jak zawieje wiatr sondaży.
  Nalezy teżpamietać, że przytulał się z I-ym idiotą osłem z ***

 • Link do komentarza blacha sobota, 16 października 2021 22:16 napisane przez blacha

  To idzie nowość i młodość. Czas na emeryturę politycznych leśnych dziadków typu Grupiński, Gruszczyński. Do boju Tomasz Budasz. Czas odmienić platformę a potem starostwo. Potrzebujemy tu Twojej pomocy.

 • Link do komentarza qter sobota, 16 października 2021 13:55 napisane przez qter

  Wart Pac pałaca, a pałac Paca. Pod ich rządami zarówno powiat, jak i miasto drepcą w miejscu, a tymczasem pociąg rozwoju odjechał. No cóż, koryto dla swoich zapewnione i niezależnie od rezultatu, mogą spać spokojnie.

 • Link do komentarza Pisiak piątek, 15 października 2021 22:57 napisane przez Pisiak

  W świetle tego jak zachowuje się władza czyli PIS trzeba być idiotą żeby ich popierać. No chyba że ktoś kocha kraść

 • Link do komentarza emigrant czwartek, 14 października 2021 22:03 napisane przez emigrant

  W świetle tego, jak się zachowuje opozycja, a szczególnie Platforma na czele ze skompromitowanym Tuskiem, trzeba być samobójcą politycznym, by wspierać ich swoją osobą i w ogóle przyznawać się do łączności z tymi nikczemnikami.

 • Link do komentarza Wybierzcie Budasza czwartek, 14 października 2021 21:04 napisane przez Wybierzcie Budasza

  Dobrze by było, gdyby to Tomasz Budasz został tym przewodniczącym PO. Dlaczego? Bo wtedy w kolejnych wyborach na prezydenta miasta Gniezna ludzie popierający partię PiS za ich uczciwe działania na rzecz większości polskiego społeczeństwa wiedzieliby jednoznacznie , że swoje większościowe głosy mają bez wahania oddać na jego przeciwnika. W końcu Tomasz Budasz stałby się jasno określonym politykiem , który popiera działania warszawskich bonzów partii PO. W końcu Budasz przestałby się ukrywać za jakimś śmiesznym ugrupowaniem "Drużyna Budasza".

 • Link do komentarza Wyborca czwartek, 14 października 2021 20:47 napisane przez Wyborca

  Prezydent Budasz to najlepsze co się mogło trafić gnieźnieńskiej platformie. A w powiecie... No cóż pisowcy lub byli pisowcy na eksponowanych stanowiskach.

 • Link do komentarza Salowa czwartek, 14 października 2021 17:48 napisane przez Salowa

  No to zaczęły się owocowe prowokacje...

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 14 października 2021 15:12 napisane przez urzędas

  Ad. wilk, prezydent nie poprał tego obrazoburczego strajku wiedząc o tym, ze zgoda i tak zostanie przez czynniki wyższe wydana . To klasyczny przykład sofizmatu pana prezydenta.

 • Link do komentarza senior czwartek, 14 października 2021 13:50 napisane przez senior

  Półtora roku temu Budasz był fanem swojego idola Hołowni. Lukrowali się na zmianę w deszczowym majowym dniu przez gmachem UM. Niedoszły prezydent Polski twierdził m.in. , że nasz rząd jest .....niewypłacalny! Podkreślał, że Adamowicz zginął na skutek.....zacietrzewienia PiSu! Po prostu trele-morele i duby smalone. Podkreślał, że ważna jest walka z nepotyzmem i zarządzaniem ponadpartyjnym w samorządach i w tym trafił w sedno w naszym mieście. Tomek Budasz, jak familiarnie Hołownia określał swojego fana popierał w całej rozciągłości swojego arcymistrza. Na szczęście Holownia przepadł w wyborach z kretesem, dzisiaj nawet mało kto o nim pamięta, a Budasz został osamotniony choć jak widać, nie na długo, bo skruszony powraca na stare śmieci. Czego zatem możemy się spodziewać po polityku, który zmienia swoje poglądy w zależności od kierunku wiatru?

 • Link do komentarza szperacz czwartek, 14 października 2021 12:02 napisane przez szperacz

  Należący do Platformy Obywatelskiej prezydent Gniezna Tomasz Budasz zawołał "mój prezydent!", ale nie do kandydata swej partii Rafała Trzaskowskiego, lecz odwiedzającego miasto Szymona Hołowni. Kandydat na prezydenta (Holownia) był przeszczęśliwy zwłaszcza, gdy prezydent Gniezna nazywany przez niego "drogim Tomkiem" - wyszedł przed kamery i oznajmił: "Szymon Hołownia mój prezydent". Jak więc z tego wynika, PO musi mieć poważne problemy kadrowe, gdy odszczepieńca od swojej partii wzywa do siebie i pozwala mu nawet na kandydowanie do władz partii.

 • Link do komentarza Beata czwartek, 14 października 2021 10:37 napisane przez Beata

  Czyli. Na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej idzie Tomasz Budasz a prezydentem Gniezna zostaje Jarosław Grobelny . O to chodzi ?????

 • Link do komentarza wyborca środa, 13 października 2021 23:25 napisane przez wyborca

  No to w końcu ten prezydent Gniezna jest w PO czy u Holowni? Karuzela taka, że nadążyć za nimi nie sposób!

 • Link do komentarza Robert środa, 13 października 2021 22:04 napisane przez Robert

  Nowy lider platformy w Gnieźnie to będzie nowa jakość. Będą się liczyć się czyny nie słowa. W większości miast w Polsce w ostatnią niedzielę były protesty za pozostaniem Polaków w Europie. Szef gnieźnieńskiej platformy nie potrafił zorganizować nawet symbolicznego zgromadzenia. Pytanie czy z lenistwa czy z obawy że nikt by za nim nie poszedł. konkurent jego zaś mimo,że na urlopie uczestniczył w proteście jasno wyrażająć swoje poglądy.
  Pozdrawiam życząc zmiany.

 • Link do komentarza członek środa, 13 października 2021 21:13 napisane przez członek

  A ja myślałem, że na to stanowisko wystartuje Wojciech Krawczyk !! Ten człowiek na pewno zdobyłby bardzo dużo głosów.

 • Link do komentarza heca środa, 13 października 2021 21:09 napisane przez heca

  Przecież Budasz nie startował na prezydenta Gniezna z ramienia partii PO. Z tego co pamiętam to On startował z jakiegoś ugrupowania . Chyba nazywało się to ugrupowanie "Drużyna Budasza" . A teraz się okazuje, że Budasz to PO wiec. Ale jaja. A jak nie wygra teraz z Gruszczyńskim to za chwilę prawdopodobnie będzie startował na stanowisko szefa SLD w powiecie gnieźnieńskim. Nie ma rzeczy niemożliwych w Gnieźnie. Prawda!

 • Link do komentarza wilk środa, 13 października 2021 13:11 napisane przez wilk

  Prezydent poparł strajk HEKS i ich żądanie zabijania dzieci na życzenie,więc jest i tak skompromitowany !!!Czas wreszcie z Gniezna pogonić całą tą Targowicę z PO SLD i innych antypolskich partii słupów ,wtedy miast i powiat będzie od razu lepiej się rozwijało!!! A tak jak pisałem już wcześniej znowu będą nam mieszkańcom podwyższać wszelkie czynsze i opłaty te lewackie złodzieje ,zganiając oczywiście na rząd!!!!

 • Link do komentarza Wyborca środa, 13 października 2021 12:32 napisane przez Wyborca

  Wreszcie. Czas na zmiany w gnieznienskiej po. Panie Gruszczyński czas odejść i ustąpić miejsca osobom z ikrą. Powiat również może rozwijać się tak jak miasto.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane