poniedziałek, 20 września 2021 09:19

Niebezpieczna sytuacja na przejeździe. Na pomoc ruszył świadek

 

Do zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie, doszło w sobotni wieczór w rejonie jednego z przejazdów kolejowych na terenie Gniezna. 

Sytuacja miała miejsce w minioną sobotę 18 września około godziny 20:40. Jak poinformował nas jeden z mieszkańców, w pobliżu przejazdu kolejowego przy ul. Gajowej na Dalkach zauważona została kobieta, której zachowanie wzbudziło niepokój u osób znajdujących się w pobliżu. 

Ponieważ szlabany zostały zamknięte przed nadjeżdżającym z Poznania pociągiem, a kobieta znajdowała się w rejonie torowiska, na pomoc wyskoczył z samochodu jeden z mężczyzn - po dobiegnięciu do niej pochwycił ją i zabrał z torów tuż przed nadjeżdżającym składem. 

Sytuację, w której mogło dojść do zagrożenia ludzkiego życia w rejonie ww. przejazdu kolejowego, potwierdziła nam policja. Po ściągnięciu kobiety z torów na miejsce została wezwany patrol oraz zespół ratownictwa medycznego, który po przebadaniu przetransportował ją do szpitala. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza belfer poniedziałek, 20 września 2021 18:43 napisane przez belfer

  Pani Anno A - przyłóż się pani do języka polskiego, bo tego nie da się ani przeczytać ani zrozumieć!

 • Link do komentarza Osa poniedziałek, 20 września 2021 15:38 napisane przez Osa

  Pewnie uratował kobiecie życie. Ogromny szacunek, serdecznie gratuluję postawy.

 • Link do komentarza PGNek poniedziałek, 20 września 2021 13:43 napisane przez PGNek

  Droga Anno A... Po to świecą się te światła, aby ostrzegać o niebezpieczeństwie i DOPÓKI ŚWIECĄ JEST ZAKAZ WJAZDU NA TOROWISKO! Tu nie ma miejsca na jakieś wielkie interpretacje sytuacji i zastanawianie się czy przejechał czy nie :D Sytuacja "zero/jedynkowa". A opóźnienie opuszczania szlabanów jest po to, aby auta, które wjechały na przejazd tuż przez ich zapaleniem się, mogły z niego zjechać. Natomiast auta, które są przed światłami, powinny zatrzymać się, a nie pchać się na chama - bo zdążę :D To nie wina przepisów czy ustawień szlabanów, tylko kierowców, którzy wygrali prawo jazdy w chipsach.

  Sygnalizacja świeci = STOISZ!

  Jeśli ktoś "myśli", a nie stosuje się do prostego przepisu, to już tylko pogratulować głupoty. Taka osoba sama pcha się pod pociąg.

 • Link do komentarza Szes poniedziałek, 20 września 2021 13:02 napisane przez Szes

  AnnaA, światło czerwone, więc powinien się zatrzymać. Tutaj nie ma, że szlaban później się opuszcza.
  Osobiście najpierw patrzę na szlaban, następnie światła nie zaszkodzi być przezornym i spojrzeć lewo, prawo przed torowiskiem.

 • Link do komentarza Majsterek poniedziałek, 20 września 2021 12:30 napisane przez Majsterek

  Do Anna A:
  Postaraj się pisać po polsku, będzie wszystkim łatwiej przyjąć Twój przekaz. Jedno co zrozumiałem to fakt, ze gdy się czerwone światła zapalą to rogatki powinny pójść od razu w dół. Otóż nie! Czerwone migające światła to sygnał widoczny z daleka i informacja dla kierowców, że przejazd zacznie się zamykać a oni mają przed nim wyhamować. Gdyby rogatki zaczęły opadać równomiernie z zapaleniem się czerwonego światła, to samochody wjeżdżał by na przejazd wyłamując drągi i uszkadzając karoserie. Trochę logiki...

 • Link do komentarza Kora poniedziałek, 20 września 2021 11:45 napisane przez Kora

  Brawa za odwagę, empatię i interwencję!

 • Link do komentarza Anna A poniedziałek, 20 września 2021 10:58 napisane przez Anna A

  Tak tam przejezdzam czesto Dzis 20 .09 2021 godzina 10 rano okolo ta godzina zauwazylam ze migaly swiatla w strone dalek adac ja skrecalam w strone orzeszkowej mialam duzo czasu zeby to zdarzenie zaobserwowac a wiec migaly swiatla szlaban sie pozno zamkna Podjechal samochod nie mial jakos sie zaczymac mialam mysli ...jak on chce dalej jechac nie byl pewien Moze myslal ze juz przejecham pociag Wygladalo to nie bezpiecznie Szlaban powinnien odrazu sie zamknac odrazu jak sie pojawi swiatlo A to trwalo dlugo Nie bezpiecnie ... obserwoalam inne nie bezpieczne przejazdy samochodow Bylam rowniez w sytulacji zagrazajave zycia na tym przejezdzi

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane